Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - CZERWIEC

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Sprzątanie Świata – Katowice 2017”

 

       15 września 2017 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w „Sprzątaniu Świata” zorganizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. 
Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Starsze przedszkolaki przypomniały sobie, a maluszki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

     „Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze naturalne środowisko. To człowiek i jego działalność przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, wód i gleby.

       „Sprzątanie Świata – Katowice 2017” było dla naszych przedszkolaków nie tylko okazją do zrobienia dobrego uczynku dla siebie i otoczenia, ale była to także świetna zabawa. Z pewnością każdy z nas poczuł się lepiej i będzie żył w czystszym środowisku.

Mamy nadzieję, że od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę!


zapraszamy do zobaczenia fotorelacji: WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

 

                                                                                                      p. Kasia


Wygenerowano w sekund: 0.04
504,665 unikalne wizyty