Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - CZERWIEC

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

kółko kulinarne

kółko kulinarne

Kółko kulinarne „Kucharek”

 

Zajęcia kulinarne stwarzają okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań, potraw i przepisów. Poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe, ciekawe smaki i mają możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów.

Na naszych zajęciach w tym półroczu zrobiliśmy: przepyszne tosty, muffinki, ciasteczka owsiane, ciasto piernikowe z dżemem wiśniowym. Przed świętami bożonarodzeniowymi upieczemy jeszcze pierniczki.

Zajęcia kółka kulinarnego „Kucharek” jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzeniu. Zawsze kończą się one konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw i smakołyków.

Przedszkolaki podczas tych zajęć w praktyczny sposób poznały działanie niektórych urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Uczyły się bezpiecznego korzystania z tostera i miksera zapamiętując jednocześnie, że mogą z nich korzystać tylko przy pomocy osoby dorosłej.

Samodzielne przygotowanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji. Zapraszamy do odwiedzania galerii zdjęć gdzie umieszczone są nasze zdjęcia : KÓŁKO KULINARNE

 

 

                                                                                   p. Kasia

Wygenerowano w sekund: 0.04
504,646 unikalne wizyty