Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - WRZESIEŃ

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

tygryski

tygryski

„Tygryski” i „Króliczki” w „Małej Strażnicy”

 

W dniu 26 marca 2019r. (tj. wtorek) dzieci z grup „Króliczków” i „Tygrysków” pojechały na zajęcia do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Straży Pożarnej nr 1 w Katowicach – Szopienicach. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały dwie godziny.

Przedszkolaki zwiedziły w „Małej Strażnicy” salę, która ma charakter edukacyjno – prewencyjny i została przygotowana przez strażaków z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim, mogły korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk, urządzeń oraz filmów edukacyjnych, które mają umożliwić im zapoznanie się z pracą strażaka, sprzętem jakim posługuje się na co dzień.
Strażacy pokazali dzieciom oraz wyjaśnili, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, np. pożaru, kolizji drogowej, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej oraz w innych trudnych sytuacjach, z jakimi możemy spotkać się na co dzień. Na specjalnie przygotowanym stanowisku najmłodsi mogli zobaczyć co, jak i dlaczego się pali i jak gasić pożar, a także jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz jak alarmować straż pożarną oraz inne służby ratunkowe.

Wycieczka ta uświadomiła przedszkolakom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak odpowiedzialna i trudna jest praca strażaka !!!

                                                                         p. Kasia

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
520,530 unikalne wizyty