Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: JADŁOSPIS- STYCZEŃ

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

WAŻNE

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 

 

"Miejskie żłobki i przedszkola w Katowicach nie zostaną otwarte 6 maja.

Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla nas najważniejsze. W Katowicach notujemy aktualnie wzrost dynamiki zachorowań na koronawirusa. Otwarcie żłobków i przedszkoli w takiej sytuacji jest niemożliwe. Dlatego podjąłem decyzję, że 6 maja placówki te nie zostaną otwarte. Taką rekomendację przekazuję także do prywatnych żłobków i przedszkoli funkcjonujących w Katowicach.
Dla tysięcy rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem, dlatego po weekendzie majowym dyrektorzy miejskich żłobków i przedszkoli będą się kontaktować ze wszystkimi rodzicami i opiekunami prawnymi, aby sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli.

Jeżeli sytuacja na to pozwoli, wstępny harmonogram „odmrażania” funkcjonowania żłobków i przedszkoli będzie wyglądał następująco:
* od 18 maja żłobki i przedszkola zostałyby otwarte dla dzieci, których rodzice wyraziliby wcześniej taką chęć;
od 24 maja, kiedy kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych, żłobki i przedszkola powróciłyby do normalnego funkcjonowania.
Oczywiście wcześniej podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by w żłobkach i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Zastrzegam, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Jednocześnie skierowałem do Wojewody Śląskiego i Sanepidu list z prośbą o rekomendację w kontekście bezpieczeństwa w zakresie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli, która to rekomendacja będzie miała wpływ na decyzje w tej sprawie."

 

MARCIN KRUPA

PREZYDENT MIASTA KATOWICE


 

PROSIMY RODZICÓW O ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJAMI PRZESŁANYMI NA SKRZYNKI MEJLOWE  

Wygenerowano w sekund: 0.03
801,862 unikalne wizyty