Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26-07-2020
dodano - jadłospis - wakacje

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

konkurs

konkurs

Serdecznie zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami

do udziału w

konkursie plastycznym:          

 

,,Kartka Bożonarodzeniowa”

 

1. Cele konkursu:

  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności z wykorzystaniem różnych technik
  • plastycznych;
  • Przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Bożego Narodzenia
  • Stwarzanie nastroju świątecznego oraz okazji do twórczej zabawy;

 

 

spotkanie z lekarzem

spotkanie z lekarzem

WIZYTA LEKARZA W PRZEDSZKOLU 

 

 

Realizując kolejne zadania z Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie zaprosiliśmy na spotkanie z dziećmi lekarza. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym.

Po spotkaniu pani doktor odwiedziła grupę „Tygrysów” gdzie udzieliła instrukcji i pokazała jak należy założyć wenflon i podłączyć kroplówkę. Starszaki były zachwycone i z wielkim zaangażowaniem podłączały kroplówkę misiowi.

W podziękowaniu za wizytę dzieci obdarowały gościa dyplomem z podziękowaniami i świąteczną choinką.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła już lęku i innych nieprzyjemnych uczuć.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie,  mamie Piotrka i Patryka za przeprowadzenie zajęć z dziećmi. 

 

                                                                                                                               p. Kasia

barbórka w przedszkolu

barbórka w przedszkolu

DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU


  3 grudnia z okazji zbliżającej się ,,Barbórki”, gościliśmy w przedszkolu górników  z kopalni Wujek w Katowicach.  Podczas spotkania przeplatanego pięknymi występami, dzieci dowiedziały się, że czapka zwana czako posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i krótki kilof – nieodłączne atrybuty górnika, potrzebne mu na co dzień w pracy. Pióropusz zdobiący czapkę, symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów, a kolor pióropusza, jest uzależniony od rangi górnika. Dzięki świętowaniu „Barbórki” w naszym przedszkolu dzieci zostały wprowadzone w tajniki ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU GÓRNIKÓW W POLSCE KWK WUJEK ZA TO,

ŻE MOGLIŚMY GOŚCIĆ W PRZEDSZKOLU TAK WSPANIAŁYCH GÓRNIKÓW

oraz ZA SŁODKIE UPOMINKI DLA DZIECI.

 

zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

p. Asia 

andrzejki

andrzejki

„Magia i czary czyli przedszkolne andrzejki” 

w grupie „Tygrysków”

 

 

 

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami. Dlatego z wielką przyjemnością w dniu 30 listopada 2018r. powitaliśmy bardzo licznie przybyłych na spotkanie integracyjne rodziców dzieci z grupy „Tygrysków”. Jego celem było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji oraz jej podtrzymywanie, a także integracja najbliższego otoczenia dziecka (przedszkola i rodziny).
Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w różnych wróżbach:
,,Ulubiony kolor”, ,,Miłosna wróżba”, ,,Kinder-niespodzianka” i Zawód w przyszłości”.  Spotkanie zakończyło się laniem wosku przez magiczny klucz:

,,Hokus pokus, czarowanie, teraz będzie wosku lanie. Co ma stać się niech się stanie…”


Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

                                                                                                                 p. Kasia

 

wycieczka

wycieczka

MUZEUM PAMIĘCI KOPALNI WUJEK 

 

  W dniu 30 listopada dzieci z grupy Króliczki i Kangurki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Izby Pamięci  Kopalni "Wujek". Na miejscu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez górników-  byłych pracowników kopalni. Dzieci oglądały prezentację przygotowaną przez muzeum i wysłuchały ciekawostek dzięki czemu wzbogaciły wiedzę dotyczącą górnictwa. Zwiedzały również muzeum. Z dużym zainteresowaniem oglądały przedmioty  ułatwiające pracę górnikom w dawnych czasach oraz makietę kopalni „Wujek”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM IZBY PAMIĘCI KOPALNI WUJEK ZA TAK MIŁE SPOTKANIE I PIĘKNE NIESPODZIANKI. 

p. Asia 

musical

musical

 

 

MUSICAL - PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO

 

                 29 listopada 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Agencji Artystycznej „Uśmiech” z musicalem pt.: „Przybyli ułani pod okienko”. Program treści patriotycznej, bardzo zaciekawił najmłodszych widzów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały  historię Polski w walce o odzyskanie niepodległości. Mogły, także posłuchać najpiękniejszych pieśni tj. „Przybyli ułani.., Pierwsza brygada” oraz „Płynie Wisła płynie”, którą wspólnie zaśpiewały, ponieważ przedszkolacy doskonale ją znają i chętnie śpiewają.

p. Renata

W SAFARI

W SAFARI

KANGURKI - WYJAZD DO SALI ZABAW „SAFARI”


              26 listopada 2018r. „Kangurki” odwiedziły Salę Zabaw „Safari” w Rudzie Śląskiej. 

Dzieci z wielką radością oczekiwały chwili, kiedy razem ze swoimi kolegami i koleżankami wyjadą na wycieczkę. W sali zabaw - wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść i innych atrakcji dzieci, mogły wyszaleć się do woli. Najwięcej radości sprawiało dzieciom skakanie w basenie z tysiącami piłeczek oraz trampolina. Ale dużym zainteresowaniem cieszyła się, także podłoga, gdzie dzieci mogły biegać, skakać i próbować złapać wirtualne przedmioty. Zabawy sprawiły przedszkolakom wiele radości, a tym samym zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu.


Uśmiechnięte buzie dzieci wskazywały, że zabawa była super, a czas minął bardzo szybko!!!

 p. Renata

 

Wygenerowano w sekund: 0.05
701,022 unikalne wizyty