Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - KWIECIEŃ

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

STRAŻ POŻARNA

STRAŻ POŻARNA

STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

 

11 października 2017r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Małej.

Strażacy wjechali na teren przedszkola wozem strażackim na sygnale. W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.

Nieukrywaną radość sprawiła przedszkolakom możliwość lania wody z węża strażackiego. Dzieci utrwaliły sobie także numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Wizyta strażaków wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

Za odwiedziny serdecznie strażakom dziękujemy !!! 

 

                                                                                              p. Kasia

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

STRAŻ MIEJSKA

STRAŻ MIEJSKA

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ – MÓJ PRZYJACIEL REKS

 

W październiku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dzieci z pracownikami STRAŻY MIEJSKIEJ. Jego celem było zapoznanie z rolą psów w życiu człowieka jak również wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, wobec zagrożeń ze strony nieznanych i agresywnych psów. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się gdzie pracują i jak pomagają ludziom psy ratownicze. Zostały omówione zasady opieki nad psami. Podczas części warsztatowej dzieci nauczyły się jak zachować się w przypadku spotkania psa agresywnego i ćwiczyły postawę „żółwika”.

 

p. Asia

zabawa terenowa

zabawa terenowa

ZABAWA TERENOWA W PARKU KOŚCIUSZKI


          W dniu 27.09.2017r.  dzieci z gr. " Tygryski" wzięły udział w XI Międzyprzedszkolnej zabawie terenowej na terenie Parku Kościuszki  organizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 1 w Katowicach. Celem wspólnej zabawy było propagowanie różnych form aktywności ruchowej wśród dzieci oraz poznawanie ciekawych miejsc miasta Katowice – znajdujących się na terenie parku, tj. Wieża Spadochronowa, zabytkowy Kościół Św. Michała, Pomnik T. Kościuszki, tor saneczkowy.                

          Piękna jesienna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu. Przedszkolacy wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz wiedzą na temat Parku Kościuszki, zajmując w rywalizacji  I miejsce  oraz zdobywając atrakcyjną nagrodę. Gratulujemy!

 

zapraszamy do FOTORELACJI

 p. Renata

zbiórka baterii

zbiórka baterii

Konkurs Ekologiczny
" Edukujemy - Pomagamy"
zorganizowany dla wszystkich placówek oświatowych na terenie całej Polski.


       Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu zbiórki zużytych baterii i akumulatorów.

       Celem konkursu jest rozwijanie postaw proekologicznych wśród dzieci.

       Nauczmy wspólnie nasze dzieci, jak należy postępować, aby zadbać o otaczające nas środowisko.

       Jednocześnie najbardziej aktywne placówki zostaną nagrodzone nagrodami.

       W roku szkolnym 2016/2017 otrzymaliśmy znaczną ilość nagród rzeczowych dzięki tej zbiórce. To szczytny cel, uczymy dzieci ekologicznego postępowania a przy okazji zdobywajmy nagrody dla naszego przedszkola. Baterie i akumalatory należy składać do odpowiednich pojemników w holu przedszkola.

Zachęcamy do zbiórki

koordynator programu Dorota Wilk

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Sprzątanie Świata – Katowice 2017”

 

       15 września 2017 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w „Sprzątaniu Świata” zorganizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. 
Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Starsze przedszkolaki przypomniały sobie, a maluszki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

     „Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze naturalne środowisko. To człowiek i jego działalność przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, wód i gleby.

       „Sprzątanie Świata – Katowice 2017” było dla naszych przedszkolaków nie tylko okazją do zrobienia dobrego uczynku dla siebie i otoczenia, ale była to także świetna zabawa. Z pewnością każdy z nas poczuł się lepiej i będzie żył w czystszym środowisku.

Mamy nadzieję, że od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę!


zapraszamy do zobaczenia fotorelacji: WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

 

                                                                                                      p. Kasia


Wygenerowano w sekund: 0.35
451,720 unikalne wizyty