Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

ogłoszenie

ogłoszenie

PRZEDSZKOLNE PIERNICZKI

 

Lada dzień rozpoczną się wypieki świątecznych pierniczków

Zwracamy się do wszystkich rodziców( i innych osób dorosłych odwiedzających przedszkole ) z prośbą o pomoc.

Aby nasze pierniczki były piękne i pachnące niezbędny jest miód, piernikowe przyprawy, lukier i „ozdóbki”, a na to wszystko
potrzebne są pieniążki. Proponujemy formę udzielenia pomocy:

darowizny rzeczowe – w formie „ozdóbek” do pierników

( posypki, barwniki do lukru, rodzynki, kokos itp.)

 

Z góry dziękujemy - w imieniu
PIEKARCZYKÓW

 

tygryski

tygryski

TYGRYSKI W PAŁACU MŁODZIEŻY


W poniedziałek 26 listopada „Tygryski” udały się do Pałacu Młodzieży w Katowicach, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Zaczarowany świat przyrody”. Tym razem panie prowadzące przeniosły nasze przedszkolaki w głąb ziemi, przybliżając tym samym zwierzątka żyjące w glebie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz pomagały wykonywać pewne prace, jak np. zasianie nasion oraz zasadzenie roślinki. Przypomnieliśmy sobie tym samym wszystkie warunki niezbędne do wzrostu roślin. Najciekawszym punktem pierwszej części zajęć okazała się obserwacja dżdżownic, które jak się dowiedzieliśmy, są dla gleby bardzo pożyteczne. W drugiej części zajęć – w Pracowni Rzeźby Przestrzennej – w nawiązaniu do tematu przewodniego czyli ziemia, pani prowadząca zaproponowała dzieciom kilka pomysłów na wykonanie pracy origami. Jednakże po głosowaniu najwięcej głosów zdobył Pokemon Pikachu. Dzieci były zachwycone i podekscytowane. Mimo naprawdę sporej trudności i wielu etapów pracy naszym „Tygryskom” udało się złożyć upragnionego Pikachu. Fakt ten dostarczył dzieciom sporej satysfakcji, a w trakcie pracy widoczna była wprawa, jakiej dzieci nabywają dzięki tym comiesięcznym spotkaniom. Wycieczkę zaliczamy zatem do grona tych udanych.

p. Ania 

 

Straż Pożarna

Straż Pożarna

WIZYTA W NASZYM PRZEDSZKOLU STRAŻAKÓW

Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

 

 

 

W czwartek  22 listopada 2018r.  wjechał na teren naszego ogrodu przedszkolnego wóz strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej,  który wzbudził niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.  Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Usłyszały także wiele ciekawych i bardzo ważnych informacji na temat bezpieczeństwa. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się  także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Strażakom bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu !!!

 


Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                                      p. Kasia

ogłoszenie

ogłoszenie

ZBIÓRKA KARMY W NASZYM PRZEDSZKOLU


Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji charytatywnej „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. Zbliża się zima, czyli najsurowszy dla schroniskowych mieszkańców okres. Razem możemy pomóc przetrwać im ten trudny czas. Zbieramy karmę mokrą oraz suchą dla piesków oraz kotków. Uczmy dzieci pomagać i pamiętajmy, że przedszkolak nauczony wrażliwości wobec zwierząt z pewnością wyrośnie na empatycznego dorosłego człowieka.

Zbiórka trwa do 14 grudnia 2018. 

Wszystkie Państwa dary zostaną przekazane do

Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Koordynator zbiórki: Anna Dziedzic („Tygryski”)

 

w Filharmonii

w Filharmonii

„KRÓLICZKI” W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ


21.11.2018. w grupie 5latków zorganizowana została wycieczka do Filharmonii Śląskiej w Katowicach, gdzie odbyły się warsztaty pt. Odkrywca muzycznej fantazji” zorganizowane w ramach VI Katowickich Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. Podczas spotkania dzieci miały okazję do zapoznania się z krótką biografią patrona Filharmonii Śląskiej, oraz wysłuchania fragmentów utworów autorstwa Fryderyka Chopina oraz Jana Paderewskiego, wykonanych przez muzyków filharmonii na fortepianie, skrzypcach i fagocie. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o wybrane terminy muzyczne, których praktyczne zastosowanie mogły przećwiczyć podczas samodzielnego dyrygowania muzykom na scenie.

p. Sylwia

dzień praw dziecka

dzień praw dziecka

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

            20 listopada 2018r. był dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci poprzez pokaz multimedialny „Lekcje z Januszem Korczakiem” połączony z zabawą przy piosence, zapoznały się z wybranymi prawami dziecka. Informacje przekazane podczas spotkania uświadomiły najmłodszym, że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw (m.in.  prawo do imienia, nazwiska i obywatelstwa, prawo do życia bez przemocy, prawo do tajemnicy i prywatności, prawo do zabawy i nauki),obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opiekować się nimi. Dopełnieniem działań w tym dniu, była wystawa prac plastycznych nt. „Mam prawo do…” wykonanych przez dzieci i zaprezentowanych w holu przedszkola.

      Z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący.

           Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Więc dawajcie przykłady, aby dzieci się śmiały!

                                                                                                                                               p. Renata

 

 

w bibliotece

w bibliotece

„KRÓLICZKI” I „TYGRYSKI” W BIBLIOTECE


     W listopadzie dzieci z grupy „Króliczki” oraz „Tygryski” uczestniczyły w wycieczkach do Biblioteki Miejskiej Filia Nr 32 w Katowicach, gdzie zorganizowane zostały lekcje edukacyjne pt. „Czytanie przy ognisku”.

Podczas spotkań dzieci poznały dwie polskie legendy: „O Bazyliszku”i „Toruńskich piernikach”,  a także uczestniczyły w ciekawych zabawach rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał do kolorowania obrazek „Piernikowej chatki”.

p. Sylwia

 

Wygenerowano w sekund: 0.03
691,104 unikalne wizyty