Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - CZERWIEC

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

spotkanie z policjantem

spotkanie z policjantem

MAM  PRZYJACIELA  POLICJANTA


             W dniu: 15 grudnia 2017r. przedszkolacy „Tygryski” i „Króliczki” spotkały się z policjantem  

p. Łukaszem Oślizło sierżantem Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w ramach programu profilaktycznego „Mam przyjaciela Policjanta”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały na czym polega praca policjanta. Największą radość sprawiła przedszkolakom możliwość zobaczenia z bliska wyposażenia służbowego oraz ubrania choć na chwilę policyjnej kurtki, czapki czy też koszulki, aby poczuć się, jak prawdziwy policjant.

            Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się maskotka Sznupek, do której dzieci spontanicznie się przytulały i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Całość spotkania zakończył wspólny taniec ze Sznupkiem w rytm jego piosenki o bezpieczeństwie; …Sznupek pragnie nam powiedzieć, jak należy postępować

            Spotkanie miało na celu ocieplenie  wizerunku  policjanta  w  oczach  dziecka.  I to się udało, bo od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że Policjant jest przyjacielem dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą.

p. Renata

ogłoszenie

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta:

 

18. 01 (czwartek)  godz. 10.30 – grupa  KRÓLICZKI

 

19. 01 (piątek)  godz. 10.00 – grupa  KUBUSIE

 

22.01 (poniedziałek) – godz.10.00 grupa KANGURKI

 

                                  godz. 10.30 grupa TYGRYSKI

 

Szanownych Gości prosimy o wchodzenie na teren przedszkola w obuwiu zmiennymWink

 

 

W DNIU 16 STYCZNIA 2018 R. ( WTOREK) ODBĘDZIE SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU BAL KARNAWAŁOWY.

PROSIMY O PRZYGOTOWANIE STROJÓW DLA DZIECI.

W TYM DNIU DZIECIOM BĘDĄ ROBIONE ZDJĘCIA. RODZICE, KRÓRZY NIE SĄ ZAINTERSOWANI ZDJĘCIAMI

PROSZENI SĄ O ZGŁOSZENIE TEGO FAKTU NAUCZYCIELOM GRUP.

podziękowanie

Drodzy Rodzice

 

   Serdecznie dziękujemy za wszelkie „Dary serca” (artykuły papiernicze, słodycze, zabawki itp.) dla wychowanków Domu Dziecka „Zakątek” przyniesione w okresie przedświątecznym do naszego przedszkola.

 

               DZIĘKUJEMY za włączenie się do akcji „Dary serca”.

 

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. 

                                                                                       

                                                                                     Jan Paweł II 

                                                                                                          

Serdeczne podziękowania także dla pani Joli za pomoc przy dostarczeniu zebranych prezentów do Domu Dziecka.

                                                                                                           p. Kasia

wydarzenia

wydarzenia

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE 


     W połowie grudnia we wszystkich grupach odbyło się świąteczne spotkanie dzieci z rodzicami. Ich celem było przybliżenie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie grupy przygotowały świąteczne inscenizacje. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami : śpiewały, grały na instrumentach, recytowały wierszyki.  Po przedstawieniu  śpiewano kolędy i cieszono się świąteczną atmosferą podczas słodkiego poczęstunku.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji naszych spotkań.

Życzymy wszystkim ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT.

p. Sylwia

zajęcia w kangurkach

zajęcia w kangurkach

GRUPA „KANGURKI” DZIĘKUJE MAMIE FILIPA D.


     Dzieci z grupy „Kangurki” miały okazję do uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez mamę Filipa D., która zaproponowała zabawę tematyką zimową. Zabawy prowadzone przez naszego gościa aktywizowały przedszkolaków w różnych formach i technikach. Dzieci bawiły się przy muzyce z wykorzystaniem gazet, doskonaliły percepcję wzrokową i słuchową oraz koordynację poprzez zabawy ruchowe. Na zakończenie spotkania wykonały pracę plastyczną o tematyce zimowej, w której wykorzystane zostały różnego rodzaju materiały.

Serdecznie dziękujemy mamie Filipa D. za zaangażowanie i ciekawe zajęcia!

P. Sylwia

 

wycieczka

„PODRÓŻ Z PANEM KLEKSEM”


     11.12.2017. dzieci z grupy „Kangurki” i „Króliczki” uczestniczyły w wycieczce do Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie obejrzały spektakl w wykonaniu Teatru Muzycznego Protalent pt. „Brzechwolandia – Podróż z Panem Kleksem”. Przedstawienie dostarczyło naszym przedszkolakom wielu wrażeń muzycznych, wszystkie dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, dzieląc się wspomnieniami z obejrzanego spektaklu.

p. Sylwia

 

wigilia przedszkolna

wigilia przedszkolna

Bajkowe Jasełka” w naszym przedszkolu

 

Dnia 18 grudnia 2017r. dzieci z grupy "Króliczków" w naszym przedszkolu przedstawiły „Bajkowe Jasełka” dla przedszkolaków i całego personelu. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występu przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z bajek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki. Do szopki przybyły też postacie bajkowe: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Smerfetka, Sierotka Marysia, Rybak oraz Kopciuszek. Kiedy artystyczna część została zakończona, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienie.  Następnie dzieci złożyły życzenia bożonarodzeniowe i wręczyły upominki wszystkim przybyłym gościom.

W połowie tego roku pożegnaliśmy - panią Jolę, a podczas tego spotkania wigilijnego panią Różę i panią Małgosię,  – osoby bardzo kochane przez naszych przedszkolaków, a które przeszły na emeryturę. Będziemy za nimi tęsknić !!!

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

p. Kasia

Wygenerowano w sekund: 0.04
490,731 unikalne wizyty