Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-11-2019
dodano: GRUPY DZIECI - LISTOPAD

05-11-2019
dodano: JADŁOSPIS - LISTOPAD

15-10-2019
dodano: Podziękowania Rodzicom

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

MP12 Info Panel

 

tygryski

tygryski

ZAJĘCIA O CHARAKTERZE WYCHOWAWCZYM Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ W GRUPIE „TYGRYSKÓW”

 

W dniu 9 października 2019r. mama Zoi z grupy „Tygrysków” przygotowała i przeprowadziła zajęcie z zakresu doradztwa zawodowego. Spotkanie było niezwykle interesujące, dzieci miały okazję do poszerzenia swojej wiedzy o elementy reklamy.

Bardzo dziękujemy mamie Zoi za oryginalną i ciekawą formę współpracy.

Zapraszamy również innych rodziców do podzielenia się wiedzą o swoich zawodach :)

                                                                                          p. Kasia

ważne

Drodzy Rodzice!

 

W związku z doniesieniami na temat pojawiających się przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro Państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszawicy.


Proponujemy zatem:

1. Systematyczne przeglądy czystości włosów (najlepiej codziennie)

2. W przypadku zaistnienia wszawicy należy kupić środek p/wszawicy dostępny w aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno taki zabieg należy powtórzyć)

 

 

           

komunikat

 

UWAGA RODZICE !!!

 

INFORMUJEMY, ŻE W NASZYM PRZEDSZKOLU ZGŁOSZONO 1 PRZYPADEK WIRUSA BOSTOŃSKIEGO.

JEDNOCZEŚNIE PRAGNIEMY PRZYPOMNIEĆ, IŻ DO PRZEDSZKOLA MOGĄ UCZĘSZCZAĆ JEDYNIE ZDROWE DZIECI.
 DZIECI CHORE, PROSIMY POZOSTAWIĆ W DOMU.

 

RODZICE KAŻDEGO DZIECKA POWRACAJĄCEGO DO PRZEDSZKOLA PO PRZEBYTEJ CHOROBIE ZAKAŹNEJ WINNI PRZEDSTAWIĆ ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA RODZINNEGO O ZAKOŃCZONYM LECZENIU.

 Chorobę bostońską wywołuje wirus Coxackie, który rozprzestrzenia się z niezwykłą prędkością. Objawem wirusa bostońskiego jest wysypka. Na podeszwach stóp, wnętrzu dłoni i opuszkach palców oraz na powierzchni podniebienia i języka zarażonego nim dziecka pojawia się wysypka, dlatego początkowo, w związku z objawami choroba bostońska może być mylona z ospą. W przypadku choroby bostońskiej objaw ten nie występuje jednak na powierzchni całego ciała, a znamiona często się zlewają.

     Z biegiem czasu czerwone plamki w czasie bostonki przekształcają się
w wypełnione płynem surowiczym czerwone pęcherze. Na ok. 2 dni przed pojawieniem się na skórze nieestetycznych zmian, maluchom dokuczają takie objawy wirusa bostońskiego jak gorączka, często ból gardłabiegunka, silne osłabienie i drażliwość,
 a także brak apetytu. W niektórych przypadkach – choć zdarza się to niezwykle rzadko – w przebiegu choroby bostońskiej objawy nie pojawiają się.

 

komunikat

Szanowni Rodzice

 

W związku z trwającymi pracami nad programem dotyczącym rozliczenia opłat za pobyt i wyżywienie dzieci w naszym Przedszkolu, uprzejmie informujemy, iż na dzień dzisiejszy mamy możliwość rozliczenia tylko miesiąca września i naliczenia opłat za miesiąc październik wyłącznie w zakresie wyżywienia.

Rozliczenie opłat za pobyt za miesiąc sierpień i wrzesień nastąpi w terminie późniejszym (jest to od nas niezależne).
W chwili otrzymania informacji o rozliczeniu ww. miesięcy zostaną Państwo niezwłocznie o tym poinformowani. Prosimy o wyrozumiałość.

wydarzenia

wydarzenia

INTERAKTYWNA WYSTAWA „PRZYTUL POLSKĘ”


       W minionym tygodniu dzieci z grupy KRÓLICZKI i TYGRYSKI miały możliwość zobaczenia wystawy "Przytul Polskę". Przedszkolaki poprzez kreatywne działania, rozmowę i doświadczenia sensoryczne mogły   zaobserwować, czym jest dla nich Polska i co to znaczy być Polakiem.

        Przestrzeń została podzielona na kilka stref, dając nieograniczone możliwości badania. Można poznać słynne, polskie postacie historyczne, w przestrzeni gastronomicznej porozmawiać o tradycyjnym, polskim jedzeniu, a chwilę później – wejść do strefy kibica i przebierać się. I jeszcze duża strefa przyrodnicza, wyłożona miękką trawą. Tam można odpocząć, można czytać książki. Wszystko można! Nie ma, miejsca jedynie na nudę!

Przygotowane na wystawę poduchy w kształcie Polski, w dodatku z różnymi jej twarzami, zapraszały do tytułowego Przytulania Polski.

                                                                                                                                 p. Renata

 

 

wydarzenia

wydarzenia

„I JA MOGĘ ZOSTAĆ BOHATEREM” 


2  października dzieci spotkały się z funkcjonariuszką Straży Miejskiej w Katowicach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zostać bohaterem : utrwalały  numery telefonów alarmowych, dyskutowały na temat kiedy i w jaki sposób wezwać określoną pomoc. Miały również okazję poznać znaczenie zawodu Strażnika Miejskiego.

Dziękujemy Straży Miejskiej w Katowicach za wieloletnią współpracę z naszym przedszkolem, która przyczynia się do kształtowania u dzieci zasad bezpieczeństwa i właściwych postaw obywatelskich .

kubusie

kubusie

Dzień Przedszkolaka w Kubusiach

W miniony czwartek, 19 września, obchodziliśmy w grupie Kubusiów Święto Przedszkolaka. Z tej okazji nasze maluszki wzięły udział w kilku zabawach. Na początek odrobina ruchu – dzieci uczestniczyły w zabawie „Z kamienia na kamień”, kształtującej skakanie obunóż. Następnie radosny nastrój do naszej grupy wprowadziła barwna chusta animacyjna, przy której dzieci bawiąc się świetnie, utrwalały nazwy kolorów, a także kształt koła. Śmiechu przy tej zabawie było co nie miara. Kolejną atrakcją był jesienny quiz, w trakcie którego Kubusie odpowiadały „tak” lub „nie” na zadawane przez nauczyciela pytania. Każdy z okazji Dnia Przedszkolaka otrzymał Kubusiową naklejkę. Nie był to jednak koniec atrakcji. Tego dnia Kubusie rozmawiały również o tym, dlaczego trzeba dbać o czystość naszej planety. W ramach akcji „Sprzątanie Świata” dowiedziały się, jak segregować śmieci, oglądały ilustracje przedstawiające zaśmieconą oraz zadbaną naturę, opowiadając o swoich wrażeniach. Jako podsumowanie zajęć Kubusie wraz z paniami wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, aby tam posprzątać i zadbać o piękno przyrody. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w to zadanie i każdy otrzymał medal „Ekoprzyjaciela”. Z pewnością do tematu dbania o środowisko wrócimy jeszcze nie raz.

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby dokładniej prześledzić to wydarzenie.

 

P. Ania

 

Wygenerowano w sekund: 0.03
548,747 unikalne wizyty