Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

andrzejki

andrzejki

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym w przedszkolu


W dniach: 28-29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku.  Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.    

           Andrzejkową atmosferę dopełniały, także kolorowe stroje, w które były  przebrane dzieci - nie zabrakło wśród nich; księżniczek, wróżek, czarodziejów. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami, wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, a także świetną zabawą dla wszystkich dzieci.                   

p. Renata

wydarzenia

WRĘCZENIE KRAJOWYCH CERTYFIKATÓW

„SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE” 

 

27 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przedstawiciele naszego przedszkola: wicedyrektor Anna Gąbarczyk i koordynator Katarzyna Scholz w imieniu całej naszej społeczności dostąpili ogromnego zaszczytu odbioru Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie”.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przyznał to prestiżowe wyróżnienie 22 przedszkolom i 32 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” wręczyły laureatom wiceminister Iwona Michałek i prof. Barbara Woynarowska. To zaszczytne wyróżnienie w tym roku otrzymały przedszkola i szkoły z 13 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy!!!

                                                                                                                       p.Kasia

 

 

wydarzenia

     

 

 

                    JUŻ JEST! PIĘKNA CHOINKA.... 

                 DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PRACOWNIKÓW                                                                                    NADLEŚNICTWA KATOWICE PRZYJECHAŁA PROSTO Z LASU!Smile

NIEBAWEM  BĘDZIE OZDOBĄ NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO HOLU. 

DZIĘKUJEMY PANU SZYMONOWI ZA POMOC W TRANSPORCIE Wink

wydarzenia

wydarzenia

DZIEŃ GÓRNIKA 


  3 grudnia gościliśmy w przedszkolu Górnika  pana Ronalda. Podczas spotkania przeplatanego pięknymi występami dzieci, dowiedzieliśmy się, że czapka zwana czako posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i krótki kilof – nieodłączne atrybuty górnika, potrzebne mu na co dzień w pracy. Pióropusz zdobiący czapkę, symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów, a kolor pióropusza, jest uzależniony od rangi górnika. Pan Ronald w bardzo interesujący sposób, pokazując różne przyniesione ciekawe przedmioty, wprowadził dzieci w tajniki ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU GÓRNIKÓW W POLSCE KWK WUJEK ZA TO,

ŻE MOGLIŚMY GOŚCIĆ W PRZEDSZKOLU GÓRNIKA

oraz ZA SŁODKIE UPOMINKI DLA DZIECI.

 

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PRACOWNIKOM IZBY PAMIĘCI KOPALNI WUJEK, KTÓRZY 30 LISTOPADA ZAPROSILI DZIECI Z GRUPY KRÓLICZKI I TYGRYSKI, ABY OPOWIEDZIEĆ IM O PRACY GÓRNIKÓW.

 

CIESZYMY SIĘ, ŻE DZIĘKI TAKIM SPOTKANIOM DZIECI MOGĄ POZNAWAĆ SWÓJ REGION I WZBOGACAĆ WIEDZĘ NA TEMAT ZAWODÓW.

 

WSZYSTKIM TATUSIOM  – GÓRNIKOM ŻYCZYMY ZDROWIA, ODWAGI I SIŁY W CODZIENNEJ PRACY.

 

p. Asia

 

 

konkurs

konkurs

Serdecznie 

 

zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicam do udziału w

konkursie plastycznym:          

 

,,Kartka Bożonarodzeniowa”

wydarzenia

wydarzenia

KANGURKI W NOSPR

 

  We wtorek grupa Kangurki uczestniczyła w wycieczce do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Było to niezwykle ciekawe i pouczające wydarzenie. Dzieci miały okazję zwiedzić budynek NOSPR, a także wziąć udział w próbie orkiestry w sali koncertowej. Punktem głównym naszych odwiedzin były jednak warsztaty muzyczne. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem kolorowych chust, grających rurek, bębnów, a także chusty Klanzy. Dzieci wspaniale wczuły się w muzykę i wraz z prowadzącą tworzyły akompaniament oraz ilustracje ruchowe. Zapraszamy do galerii zdjęć. Pozdrawiamy, Wasze Kangurki.

p. Dominika

 

wydarzenia

wydarzenia

20

LISTOPADA

DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

       20 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka organizowany przez UNICEF Polska. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku uczczono go szczególnie ze względu na mijające 30 lat od ustanowienia Konwencji Praw Dziecka. Dzieci przypomniały sobie jakie są ich prawa oraz obejrzały ciekawe filmy edukacyjne połączone z piosenką „Prawa Dziecka” i wykonały prace plastyczne.

        Ponadto przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, niebieskie były dekoracje w salach oraz uczestniczyły w "niebieskim marszu" z balonami. Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane!

P. Renata

Wygenerowano w sekund: 0.02
609,450 unikalne wizyty