Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: JADŁOSPIS- LUTY

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Straż Pożarna

Straż Pożarna

WIZYTA W NASZYM PRZEDSZKOLU STRAŻAKÓW

Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

 

 

 

W czwartek  22 listopada 2018r.  wjechał na teren naszego ogrodu przedszkolnego wóz strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej,  który wzbudził niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.  Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Usłyszały także wiele ciekawych i bardzo ważnych informacji na temat bezpieczeństwa. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się  także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Strażakom bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu !!!

 


Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                                      p. Kasia

ogłoszenie

ogłoszenie

ZBIÓRKA KARMY W NASZYM PRZEDSZKOLU


Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji charytatywnej „PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. Zbliża się zima, czyli najsurowszy dla schroniskowych mieszkańców okres. Razem możemy pomóc przetrwać im ten trudny czas. Zbieramy karmę mokrą oraz suchą dla piesków oraz kotków. Uczmy dzieci pomagać i pamiętajmy, że przedszkolak nauczony wrażliwości wobec zwierząt z pewnością wyrośnie na empatycznego dorosłego człowieka.

Zbiórka trwa do 14 grudnia 2018. 

Wszystkie Państwa dary zostaną przekazane do

Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Koordynator zbiórki: Anna Dziedzic („Tygryski”)

 

w Filharmonii

w Filharmonii

„KRÓLICZKI” W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ


21.11.2018. w grupie 5latków zorganizowana została wycieczka do Filharmonii Śląskiej w Katowicach, gdzie odbyły się warsztaty pt. Odkrywca muzycznej fantazji” zorganizowane w ramach VI Katowickich Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. Podczas spotkania dzieci miały okazję do zapoznania się z krótką biografią patrona Filharmonii Śląskiej, oraz wysłuchania fragmentów utworów autorstwa Fryderyka Chopina oraz Jana Paderewskiego, wykonanych przez muzyków filharmonii na fortepianie, skrzypcach i fagocie. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o wybrane terminy muzyczne, których praktyczne zastosowanie mogły przećwiczyć podczas samodzielnego dyrygowania muzykom na scenie.

p. Sylwia

dzień praw dziecka

dzień praw dziecka

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

            20 listopada 2018r. był dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci poprzez pokaz multimedialny „Lekcje z Januszem Korczakiem” połączony z zabawą przy piosence, zapoznały się z wybranymi prawami dziecka. Informacje przekazane podczas spotkania uświadomiły najmłodszym, że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw (m.in.  prawo do imienia, nazwiska i obywatelstwa, prawo do życia bez przemocy, prawo do tajemnicy i prywatności, prawo do zabawy i nauki),obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opiekować się nimi. Dopełnieniem działań w tym dniu, była wystawa prac plastycznych nt. „Mam prawo do…” wykonanych przez dzieci i zaprezentowanych w holu przedszkola.

      Z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący.

           Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Więc dawajcie przykłady, aby dzieci się śmiały!

                                                                                                                                               p. Renata

 

 

w bibliotece

w bibliotece

„KRÓLICZKI” I „TYGRYSKI” W BIBLIOTECE


     W listopadzie dzieci z grupy „Króliczki” oraz „Tygryski” uczestniczyły w wycieczkach do Biblioteki Miejskiej Filia Nr 32 w Katowicach, gdzie zorganizowane zostały lekcje edukacyjne pt. „Czytanie przy ognisku”.

Podczas spotkań dzieci poznały dwie polskie legendy: „O Bazyliszku”i „Toruńskich piernikach”,  a także uczestniczyły w ciekawych zabawach rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał do kolorowania obrazek „Piernikowej chatki”.

p. Sylwia

 

szlachetna paczka

szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA W NASZYM PRZEDSZKOLU!!!


W tym roku nasze przedszkole postanowiło dołączyć do grona darczyńców w ramach pięknej, ogólnopolskiej akcji  „SZLACHETNA PACZKA”. Bardzo gorąco zapraszamy Państwa do udziału w zbiórce świątecznych upominków dla Pana Jana. Po zebraniu wszystkich produktów wspólnie z naszymi dziećmi zapakujemy i ozdobimy paczki. Chcemy w ten sposób włączyć naszych podopiecznych do udziału w tak szczytnym działaniu.

 

SZCZEGÓLY DOTYCZĄCE DARÓW DO ŚWIĄTECZNEJ PACZKI

ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLAKACIE W PRZEDSZKOLU


ZBIÓRKĘ PROWADZIMY DO 05.12.2018.

Koordynator na terenie przedszkola: Sylwia Papierska (grupa „Króliczki”)

 

śmiało rozmawiajmy

śmiało rozmawiajmy

„ŚMIAŁO ROZMAWIAMY DLA DOBRA DZIECI”.


W listopadzie realizowaliśmy z dziećmi program edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Celem wszystkich zorganizowanych działań było poszerzenie wiedzy na temat chorób związanych z wiekiem przedszkolnym. Dzieci poznały postać maskotki - Śmiałka, który będąc towarzyszem dziecięcych zabaw pomagał zrozumieć co to jest choroba i jak ją pokonać. Bardzo ważnym wydarzeniem było spotkanie dzieci z ratownikiem medycznym Panem Wojciechem. Podczas pogadanki z dziećmi  podkreślił on ważność zgłaszania złego samopoczucia dorosłym – rodzicom czy pani w przedszkolu. Wielką niespodzianką było to, że dzieci bandażowały misiom łapki. Same mogły poczuć się jak ratownik medyczny            

Mamy nadzieję, że zorganizowane działania z dziećmi jak i rozdane ulotki informacyjne rodzicom, przyczynią się do wzrostu świadomości w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku dziecięcego tj. ospa, odra, świnka, wszawica itp. Pamiętajmy, że mogą się one przytrafić każdemu i nie wynikają z zaniedbań w domu czy w przedszkolu.

Wszelkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.smialorozmawiajmy.pl .

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi,  tacie Madzi za przeprowadzenie zajęć z dziećmi.

p. Asia

Wygenerowano w sekund: 0.05
823,945 unikalne wizyty