Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Śląski Tydzień

Śląski Tydzień

 

ŚLĄSKI TYDZIEŃ

W dniach 29.11. - 3.12. w naszym przedszkolu odbył się Śląski Tydzień. Przedszkolaki zgłębiały wiedzę na temat naszego regionu i uczestniczyły w wielu aktywnościach. Dzieci poznawały tradycyjne śląskie potrawy i wspólnie kisiły tradycyjny, śląski żurek. Mieliśmy okazję zapoznać się ze śląskim, odświętnym strojem, a także interaktywnie zwiedzaliśmy nasze miasto Katowice i jego najciekawsze miejsca. Na zakończenie tygodnia odbyły się obchody Dnia Górnika. Zaproszeni górnicy opowiedzieli o najciekawszych aspektach swojej pracy. W podziękowaniu za niezwykle inspirujące spotkanie przedszkolaki przygotowały piękne występy i zaśpiewały piosenki.

 

Eksperymenty z Dr WOW

Eksperymenty z Dr WOW

ZABAWY Z DOKTOREM WOW 

 

 26 listopada 2021r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach „Ciśnienie atmosferyczne z Doktorem WOW!”. Tego dnia w niebo latały chemiczne i fizyczne rakiety. Podczas spotkania często było słychać okrzyki zachwytu. Doktor WOW proponuje bardzo skuteczną w dziecięcym wieku metodę – naukę poprzez zabawę i doświadczenie. Doktor WOW serwuje wspaniałą mieszankę magicznych pokazów naukowych dla dzieci. To prawdziwe show wypełnione magią, zabawą, brawami i wybuchami...śmiechu. Poprzez doświadczenia prowadzone w sposób przystępny i z humorem dostarcza dzieciom szerszej wiedzy na temat funkcjonowania świata, w tym zjawisk przyrodniczych, chemicznych i fizycznych.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

25 listopada tradycyjnie w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz to wymyślniejszych zabawek, jakie obecnie są dostępne, misie pluszowe to ponadczasowi towarzysze lat dziecięcych i znajdują się właściwie w każdym domu. Dzień ten w każdej grupie upłynął pod znakiem przyjacielskiej i wesołej zabawy. Nie zabrakło zabaw muzyczno-tanecznych, ruchowych, matematycznych. Przedszkolaki z zapałem wykonały również prace plastyczne. Dzieci chętnie śpiewały znane misiowe piosenki, poznały najważniejszych misiowych bohaterów bajkowych porównując ich wygląd. Uśmiechy na twarzach dzieci w tym dniu wskazywały, że już nie możemy doczekać się przyszłorocznego święta naszych pluszowych przyjaciół. Smile 

Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka

20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

19 listopada 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach zostały podjęte różnorodne działania. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną "Prawa dzieci", film edukacyjny "Nasze prawa" oraz wypowiadały się na temat swoich praw. Przy piosence "Prawa dziecka" pokazały, jak potrafią wyrazić swoją radość, tworzyły ciekawe rysunki, nie zapomniały też o wspólnej zabawie. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. 

 

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma uświadomić najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnieć, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "KUBUSIE"

 

9 listopada w najmłodszej grupie odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Było to pierwsze wyjątkowe wydarzenie w życiu dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń, dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny poczęstunek. 

Udział w projekcie

Udział w projekcie

UDZIAŁ W PROJEKCIE

 

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjno-Artystycznym "Zielony Zakątek". Celem projektu jest rozbudzenie zamiłowania dzieci do świata przyrody, nawiązania więzi z naturą oraz podjęcie działań o charakterze ekologicznym.

Udział w konkursie

Udział w konkursie

UDZIAŁ W KONKURSIE


Nasze przedszkole bierze udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczne bajanie z Rysiem”.  Organizatorem konkursu jest Straż Miejska w Katowicach przy współpracy z Radą Pedagogów i Psychologów Szkolnych Miasta Katowice oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice.


Celem konkursu jest utrwalenie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w domu i poza nim, edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania, utrwalenie wiedzy na temat zachowań zgodnych z oczekiwaniami społecznymi, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych wśród dzieci oraz doskonalenie umiejętności wyrażania się poprzez sztukę, zapoznanie dzieci z Rysiem- maskotką katowickiej Straży Miejskiej.

 

Za wszystkich uczestników konkursu trzymamy mocno kciuki! 

Wygenerowano w sekund: 0.12
1,730,388 unikalne wizyty