Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-10-2019
dodano: JADŁOSPIS - PAŹDZIERNIK

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

MP12 Info Panel

 

życzymy bezpiecznych wakacji

tygryski

tygryski

„Tygryski” - udział w konkursie badawczym „Mali Odkrywcy 2019r.”

 

18 czerwca 2019r. troje przedszkolaków z najstarszej grupy „Tygrysków” wzięło udział w VIII edycji konkursu badawczego „Mali odkrywcy 2019r. pod hasłem Magiczna kartka papieru” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 2 w Katowicach.

W bieżącym roku szkolnym w ramach konkursu ,,Mali odkrywcy" przeprowadzono szereg zabaw badawczych, dydaktycznych i odkrywczych, takich jak:  ”Co możemy zrobić z papieru? Jak zachowuje się w zetknięciu z innymi produktami?...”

Celem tego konkursu był wszechstronny rozwój dzieci, uczenie logicznego myślenia, rozwijanie ich zainteresowań wykraczających poza program wychowania przedszkolnego. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania, rozbudzają świadomość ekologiczną. Podczas konkursu dominowały doświadczenia, eksperymenty oraz obserwacje. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swoich pomysłów oraz prezentacji wyników.

Nie trzeba ich było zachęcać!!! Zobaczcie jak chętnie brali w nich udział!!! Cool

                                                                                                                                                   p. Kasia

kangurki

kangurki

DZIEŃ OTWARTY ODDZIAŁU PREWENCJI W KATOWICACH


         14 czerwca 2019r. Kangurki z okazji Dnia Otwartego Oddziału Prewencji Policji w Katowicach” mogły bliżej poznać tajniki pracy policjantów. Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji m. in. pokazy sprzętu, technik policyjnych czy zwierząt sprawujących służbę. Widowiskowe były zwłaszcza pokazy przeprowadzania akcji zatrzymania pseudokibiców z pomocą policji konnej, czy z użyciem armatki wodnej. Po pokazach dzieci w towarzystwie pana Piotra sierżanta sztabowego Oddziału Prewencji mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie Oddziału Antyterrorystycznego oraz sprzęt transportowy. Wielkim przeżyciem i niezapomnianą atrakcją dla przedszkolaków był przejazd policyjnym autem na sygnale.

         Takie spotkania przyczyniają się do pozytywnego nastawienia do policjantów, brak oporów w bezpośrednim kontakcie pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. W trudnej sytuacji to właśnie osoba policjanta powinna się naszym dzieciom kojarzyć z udzieleniem pomocy.
          Dzięki zaangażowaniu pana Piotra – taty Alka z naszej grupy, dzień pełen atrakcji okazał się wspaniałą przygodą dla naszych wychowanków i z pewnością zostanie na długo w pamięci.   

                                                              Dziękujemy Smile

p. Renata

ogłoszenie

 

INFORMACJA

 

Rodziców, którzy zapisali dzieci na  dyżur w sierpniu,

  prosimy o odebranie i podpisanie umów wakacyjnych. 

tygryski

tygryski

Pożegnanie starszaków


13 czerwca, to był bardzo wyjątkowy dzień dla wszystkich z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Katowicach .
Tego dnia odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków, które w tym roku odchodzą do szkoły.
Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny przygotowany wcześniej przez panie nauczycielki ze starszych grup.
Były wierszyki, piosenki i tańce. Emocji nie brakowało… CoolCryTongue out
Pani Dyrektor, nauczycielki i rodzice byli bardzo wzruszeni, ale równie dumni z naszych przyszłych absolwentów.
Na zakończenie Starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom i książki. Laughing
Rodzice pełni wdzięczności, obdarowali Panie kwiatami i pięknymi słowami uznania.
Po występach był też czas na miły słodki poczęstunek .Wink
Z żalem żegnamy Starszaki i życzymy powodzenia oraz samych szóstek w szkole.Smile

                                                                                                                                                 p. Kasia

wydarzenia

wydarzenia

CZERWIEC W PRZEDSZKOLU 

 

Koniec maja i pierwsza połowa czerwca w naszym przedszkolu obfitowała w ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich był wspólny wyjazd do Rancza „Baranówka” w Nowej Wsi Tworowskiej. Tam, blisko leśnej natury dzieci mogły poznać walory mieszkania na wsi. Główną atrakcją były konie – dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat ich życia, zwiedzały stajnię i oglądały codzienne atrybuty koni. Najwspanialszym momentem była przejażdżka na koniu a także przewóz powozem konnym. Poza tym w ranczo dzieci zmagały się z zadaniami sprawnościowymi tj. przejście po taśmie, wspinaczka po skrzynkach, zabawy z piłką. Szukały również skarbu ukrytego w lesie.  Całość zwieńczył piknik z pieczonymi kiełbaskami.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z psem LEILĄ i jej przyjaciółką. LEILA to pies wyszkolony do pracy z dziećmi. Dzieci razem z nią wykonywały różne zadania matematyczne, sprawnościowe, logiczne a przede wszystkim przełamywały swoje lęki przez zwierzętami. Przedszkolaki mogły ją karmić i głaskać. Ważnym elementem tego spotkania był nacisk na bezpieczeństwo – dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują w przypadku spotkania nieznanego psa.

Kilka dni później przedszkole odwiedzili „Piraci z wyspy skarbów”. Aktorzy w bardzo humorystyczny sposób przedstawili dzieciom bajkę ukazującą wartość odwagi i prawdy. Ostatnim wspólnym wydarzeniem w tym roku szkolnym był występ tancerzy, którzy zaprezentowali „Tańce polskie”. Dzieci poznały poloneza, oberka, mazura, kujawiaka i krakowiaka.

Relacje z różnych wydarzeń znajdziecie Państwo w zakładce WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE lub w zakładkach poszczególnych grup.

p. Asia  

wydarzenia

wydarzenia

7 czerwca 2019r. przedszkolaki z grup „Króliczków” oraz „Tygrysków” ponownie odwiedziły Szkołę Policji w Katowicach w ramach Dnia Otwartego Dla Przedszkolaków. Dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt policyjny. W ramach imprezy zaplanowano też głośny pokaz z użyciem środków pirotechnicznych i amunicji ćwiczebnej.

Chwilę wytchnienia zapewniły przedszkolakom m.in. ogródek rysunkowy, pokazy daktyloskopii oraz możliwość zrobienia zdjęcia ze Sznupkiem.

Wielkim zainteresowaniem, cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury koni policyjnych, którym towarzyszył głośny aplauz zgromadzonej widowni.                              

                                                                                                                            p. Kasia

Wygenerowano w sekund: 5.50
533,062 unikalne wizyty