Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

19-04-2021
dodano: JADŁOSPIS - KWIECIEŃ

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

język angielski

 

 

NAUKA JEZYKA ANGIELSKIEGO. ZWROTY I SŁÓWKA Z ZAJĘĆ 16.11 - 14.12

 

3 LATKI

 

4 LATKI

 

5, 6 LATKI

plakat TYGRYSKÓW

TYGRYSKI ZACHĘCAJĄ DO JEDZENIA OWOCÓW I WARZYW.

 

 

ankieta

SZANOWNI RODZICE

 

 

Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadza badanie użytkowania elektronicznych urządzeń mobilnych przez dzieci i młodzież przed izolacją związaną z pandemią COVID-19 oraz w jej trakcie. 

 

W związku z powyższym udostępniamy link do anonimowych ankiet badawczych z prośbą o wsparcie młodych naukowców i ich wypełnienie. 

 

ANKIETA DLA RODZICÓW DZIECI 2- 14 LAT- ABY WYPEŁNIĆ KLIKNIJ TUTAJ!!!

wydarzenia

wydarzenia

 

TYDZIEŃ ŚLĄSKI 

 

W dniach 23-27 grudnia nasze przedszkolaki poznawały Śląsk.  Celem specjalnie ukierunkowanych działań było rozbudzenie u dzieci zainteresowania naszym regionem. Dzieci podczas wirtualnej wycieczki poznawały najważniejsze miejsca w Katowicach. Wysłuchiwały ciekawostek na temat niektórych faktów historycznych m.in. o pomniku „Powstańców Śląskich”. Podczas zabaw językowych dzieci poznawały gwarę śląską, a wśród muzycznych  królowały tańce czy przyśpiewki śląskie tj. „Nie chcę cię znać”, „Poszło dziewczę po ziele”.  Panie kucharki w tym tygodniu wprowadziły podniebienia dzieci w smaki kuchni śląskiej (był śląski łobiod Laughing ). W niektórych grupach dzieci kulały kluski, a starszaki kisiły żur. Dzieci poznawały także tajniki pracy górnika.


Poprzez wczesne rozbudzanie zainteresowania swoim regionem dziecko ma szanse utożsamić się z tym miejscem, a co za tym idzie poczuć szeroko pojęty patriotyzm. 

 

p. Asia P.

wydarzenia

wydarzenia

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

       20 listopada 2020r. był dniem wyjątkowym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień  Praw Dziecka

Przeprowadzone zostały ciekawe i rozwijające zajęcia wzbogacające wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli na całym świecie.

       Dzieci z zainteresowaniem obejrzały projekcję multimedialną na temat praw i obowiązków dzieci oraz wysłuchały wzruszającej piosenki „Prawa dziecka”, której z przyjemnością się uczyły.  Prowadzone rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki bardzo zaciekawiły dzieci.

       Z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Więc dawajcie przykłady, aby dzieci się śmiały!

p. Renata

 

ogłoszenie

 

INFORMUJEMY, ŻE ....

 

W dniach 23 – 27 listopada razem z dziećmi będziemy poznawać ŚLĄSK – historię miasta Katowice, śląskie tańce, śląską godkę, śląskie jedzenie i zwyczaje. W zakładce JADŁOSPIS można przeczytać jadłospis po Śląsku Cool

 

25 listopada przypada dzień MISIA. Choć dzieci nie mogą w tym dniu przyjść do przedszkola ze swoimi misiami, to i tak będzie to dzień misiowych zabaw.

 

podziękowanie

Wygenerowano w sekund: 0.03
865,936 unikalne wizyty