Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-11-2018
dodano: JADŁOSPIS - LISTOPAD

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

króliczki

króliczki

 

              „JESIENNE ZAPRAWY”- GRUPA „KRÓLICZKÓW”

 

   W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy „Króliczków” zajmowały się tematyką związaną z jesiennymi przetworami, dlatego postanowiliśmy zrobić pyszny sok marchewkowo - jabłkowy. Wszyscy dobrze wiemy jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Dzieci dzielnie pomagały wrzucając marchewki i jabłka do maszyny, a później ze smakiem wypiły zdrowy i świeży napój.

Na zajęciach rozmawialiśmy  także o zaprawach, które następnie z zaangażowaniem je przygotowaliśmy. Po części teoretycznej, wszyscy zabrali się ochoczo do pracy, nie zapominając oczywiście o dokładnym umyciu rąk. Kroiliśmy warzywa (paprykę, ogórki, marchewkę, bakłażany, pieczarki) w plasterki. Następnie włożyliśmy je do słoików. Później zalaliśmy je wcześniej przygotowaną zalewą. Następnie zanieśliśmy je do naszej przedszkolnej kuchni gdzie przygotowane przetwory pani kucharka włożyła do dużego garnka, aby je zapasteryzować. Nasze zaprawy znalazły na razie miejsce w kąciku przyrody, a zimą ze smakiem je skonsumujemy. 

zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - KRÓLICZKI

p. Kasia

konkurs ekologiczny

konkurs ekologiczny

KONKURS EKOLOGICZNY

„ZBIERAMY MAKULATURĘ – OSZCZĘDZAMY LASY”

 

 

Po raz kolejny w tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”.

 Celem konkursu jest kształtowanie ekologicznej świadomości dzieci, a także upowszechnianie pozytywnych postaw i wzorców zachowania dotyczących ochrony środowiska naturalnego. W ten sposób placówki szkolne i mali mieszkańcy wspierają także swoje gminy w osiągnięciu wymaganego poziomu odzysku i recyklingu odpadów komunalnych, gdyż ilość zebranej makulatury wliczona zostanie do gminnej masy odpadów komunalnych poddanych odzyskowi.

Konkurs trwa od 1 października 2017 roku do 10 czerwca 2018 roku . Zważoną makulaturę prosimy wrzucać do wyznaczonego pojemnika. Przekazując informację dyżurującym w szatni o ilości makulatury, zostanie ona wpisana do zeszytu na nazwisko danego dziecka.

dzień nauczyciela

dzień nauczyciela

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Dziś w dniu Nauczyciela chcemy wam złożyć serdeczne życzenia, niech wam zawsze słońce świeci, niech was lubią wszystkie dzieci………

 „ Kangurki” takim wierszem przywitały wszystkich pracowników przedszkola z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając i recytując wiersze. Były piękne życzenia oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci  laurki. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Całe grono pedagogiczne podziękowało  za piękne występy, które na długo pozostaną w ich pamięci - ,,Dziękujemy Wam za piosenki, wierszyki, tańce, życzenia, kwiatki i wszystkie wypowiedziane pod naszym adresem ciepłe słowa” .

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie.


Zapraszamy do fotorelacji – WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE.

p. Anna J.

biblioteka

biblioteka

BIBLIOTECZKA     PRZEDSZKOLNA

                           

BIBLIOTECZKA „BAJKOWY KĄCIK”

ROZPOCZĘŁA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

DNIEM WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK JEST PIĄTEK. SZCZEGÓŁY W PRZEDSZKOLU.

STRAŻ POŻARNA

STRAŻ POŻARNA

STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

 

11 października 2017r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Małej.

Strażacy wjechali na teren przedszkola wozem strażackim na sygnale. W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.

Nieukrywaną radość sprawiła przedszkolakom możliwość lania wody z węża strażackiego. Dzieci utrwaliły sobie także numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Wizyta strażaków wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

Za odwiedziny serdecznie strażakom dziękujemy !!! 

 

                                                                                              p. Kasia

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

STRAŻ MIEJSKA

STRAŻ MIEJSKA

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ – MÓJ PRZYJACIEL REKS

 

W październiku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dzieci z pracownikami STRAŻY MIEJSKIEJ. Jego celem było zapoznanie z rolą psów w życiu człowieka jak również wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, wobec zagrożeń ze strony nieznanych i agresywnych psów. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się gdzie pracują i jak pomagają ludziom psy ratownicze. Zostały omówione zasady opieki nad psami. Podczas części warsztatowej dzieci nauczyły się jak zachować się w przypadku spotkania psa agresywnego i ćwiczyły postawę „żółwika”.

 

p. Asia

zabawa terenowa

zabawa terenowa

ZABAWA TERENOWA W PARKU KOŚCIUSZKI


          W dniu 27.09.2017r.  dzieci z gr. " Tygryski" wzięły udział w XI Międzyprzedszkolnej zabawie terenowej na terenie Parku Kościuszki  organizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 1 w Katowicach. Celem wspólnej zabawy było propagowanie różnych form aktywności ruchowej wśród dzieci oraz poznawanie ciekawych miejsc miasta Katowice – znajdujących się na terenie parku, tj. Wieża Spadochronowa, zabytkowy Kościół Św. Michała, Pomnik T. Kościuszki, tor saneczkowy.                

          Piękna jesienna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu. Przedszkolacy wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz wiedzą na temat Parku Kościuszki, zajmując w rywalizacji  I miejsce  oraz zdobywając atrakcyjną nagrodę. Gratulujemy!

 

zapraszamy do FOTORELACJI

 p. Renata

Wygenerowano w sekund: 0.02
387,926 unikalne wizyty