Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

ważne

DRODZY RODZICE!!!

 

Na tę chwilę, nie uległa zmiana sytuacja w naszej placówce. Strajk będzie kontynuowany. Uprzejmie proszę, aby na dalszy czas strajku zapewnić opiekę swojemu dziecku. Może dojść do sytuacji, w której opieka w przedszkolu nad Państwa dziećmi będzie niemożliwa, jeśli liczba dzieci przekroczy dopuszczalne maksimum. Serdecznie Państwu dziękuję za zrozumienie tej trudnej sytuacji. Będę Państwa na bieżąco informować o jakichkolwiek zmianach.

 

 

Z poważaniem

Dyrektor MP12

Anna Gąbarczyk

kangurki

kangurki

DZIEŃ KOTA W KANGURKACH


       29 marca w grupie Kangurków ze względu na omawianą ostatnio tematykę zwierząt domowych oraz wiejskich zorganizowaliśmy, nietypowe święto „Dzień kota”,  Kot to pocieszne zwierzę, bardzo często spotykane w domu i jest jednym z ulubionych zwierzątek dzieci. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, ogonki oraz dorysowując sobie wąsy i noski. Oczywiście były także kocie maskotki.

       Ponadto przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: wykonywały pacynkę kotka wykorzystując skarpetkę, malowały czworonogi, śpiewały piosenkę „Kotek Puszek”, naśladowały kociaki; pijąc mleczko, robiąc koci grzbiet, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o „Kocie w butach”.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

p. Renata

 

tygryski

tygryski

„Tygryski” i „Króliczki” w „Małej Strażnicy”

 

W dniu 26 marca 2019r. (tj. wtorek) dzieci z grup „Króliczków” i „Tygrysków” pojechały na zajęcia do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Straży Pożarnej nr 1 w Katowicach – Szopienicach. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały dwie godziny.

Przedszkolaki zwiedziły w „Małej Strażnicy” salę, która ma charakter edukacyjno – prewencyjny i została przygotowana przez strażaków z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim, mogły korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk, urządzeń oraz filmów edukacyjnych, które mają umożliwić im zapoznanie się z pracą strażaka, sprzętem jakim posługuje się na co dzień.
Strażacy pokazali dzieciom oraz wyjaśnili, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, np. pożaru, kolizji drogowej, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej oraz w innych trudnych sytuacjach, z jakimi możemy spotkać się na co dzień. Na specjalnie przygotowanym stanowisku najmłodsi mogli zobaczyć co, jak i dlaczego się pali i jak gasić pożar, a także jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz jak alarmować straż pożarną oraz inne służby ratunkowe.

Wycieczka ta uświadomiła przedszkolakom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jak odpowiedzialna i trudna jest praca strażaka !!!

                                                                         p. Kasia

 

tygryski

tygryski

„Tygryski” w Szkole Podstawowej.

 

W dniu 19 marca dzieci z najstarszej grupy „Tygrysków” wzięły udział w zajęciach w Szkole Podstawowej  nr 5 w Katowicach. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję zobaczyć  sale lekcyjne.  Jednaz uczennic z tej szkoły przepięknie wyrecytowała  dla nas wiosenny wiersz. Wspaniałą przygodą szkolną z pewnością był udział w lekcji, na którą zaprosiła nas nauczycielka z klasą III.   Dzieci  razem ze swoimi starszymi kolegami  brały udział w różnych zabawach i śpiewały piosenki. Niezapomnianym przeżyciem  dla chętnych przedszkolaków było pierwsze zadanie do wykonania  przy tablicy - rozwiązanie krzyżówek. Nasi wychowankowie fantastycznie poradzili sobie z zadaniami szkolnymi. Na zakończenie  lekcji  wykonały wspólnie z uczniami szkoły wiosenne żabki wyklejane kulkami z bibuły.  Dla dzieci był to wspaniały kontakt ze środowiskiem szkolnym.

Po zakończonych zajęciach „Tygryski” razem z dziećmi z grupy „Króliczków” poszły do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach gdzie wzięły udział w rekolekcjach, które poprowadziła Pani Iwonka – nasza katechetka.

 

                                                                          p. Kasia

kangurki

kangurki

MARZEC W KANGURKACH


19 marca grupa „Kangurów” uczestniczyła w wycieczce do Skansenu w Chorzowie. Wycieczka rozpoczęła się ustaleniem zasad bezpieczeństwa a głównym jej celem  był udział w warsztatach pt. „Kawałek chleba nie spadnie z nieba”. W jednej z wiejskich chat, dzieci wysłuchały ciekawych opowieści w  o chlebie, o tym jak niegdyś piekły go mamy dla swoich dzieci, jakie towarzyszyły temu zwyczaje. Najwspanialszą atrakcją był moment, kiedy dzieci same wyrabiały ciasto i formowały z niego wymyślone przez siebie kształty bułek. W oczekiwaniu na udane wypieki, dzieci udały się na symboliczny poczęstunek do drugiej izby karczmy. Po zajęciach był czas na zwiedzanie niektórych chat np. „starej szkoły”. Dzieci ze zdziwieniem oglądały muzealne eksponaty . Wycieczka była bardzo udana i na pewno długo zostanie w pamięci dzieci.

W pamięci zostaną również inne atrakcje, które w marcu odbyły się w Kangurkowej grupie. Odkrywając zagadnienia związane ze zdrowiem, Kangurki poznały zasady zdrowego żywienia i samodzielnie robiły sok owocowy. Gościły sportowca - Panią Kasię, która z pasją opowiedziała dzieciom o swoim udziale w maratonach, biegach krótko i długodystansowych. Dzieci miały możliwość oglądania zdobytych medali, a także uczestniczyły w gimnastyce ogólnorozwojowej prowadzonej przez Panią Kasię. Serdecznie dziękujemy Pani  Kasi - mamie Emila za poświęcony nam czas.


Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

p. Asia

ogłoszenie

Drodzy Rodzice!

 

W związku z doniesieniami na temat pojawiających się przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro Państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszawicy.

Proponujemy zatem:

1. Systematyczne przeglądy czystości włosów (najlepiej codziennie)

2. W przypadku zaistnienia wszawicy należy kupić środek p/wszawicy dostępny w aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno taki zabieg należy powtórzyć)

 

kubusie

kubusie

ZEBRANIE DLA RODZICÓW W KUBUSIACH

 

Drodzy Rodzice z grupy „Kubusie”

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie grupowe, które odbędzie się 21.03 o godz. 16.30.

 

Wygenerowano w sekund: 0.52
691,097 unikalne wizyty