Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: JADŁOSPIS- STYCZEŃ

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

wydarzenia

wydarzenia

CZERWIEC W PRZEDSZKOLU 

 

Koniec maja i pierwsza połowa czerwca w naszym przedszkolu obfitowała w ciekawe wydarzenia. Pierwszym z nich był wspólny wyjazd do Rancza „Baranówka” w Nowej Wsi Tworowskiej. Tam, blisko leśnej natury dzieci mogły poznać walory mieszkania na wsi. Główną atrakcją były konie – dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat ich życia, zwiedzały stajnię i oglądały codzienne atrybuty koni. Najwspanialszym momentem była przejażdżka na koniu a także przewóz powozem konnym. Poza tym w ranczo dzieci zmagały się z zadaniami sprawnościowymi tj. przejście po taśmie, wspinaczka po skrzynkach, zabawy z piłką. Szukały również skarbu ukrytego w lesie.  Całość zwieńczył piknik z pieczonymi kiełbaskami.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z psem LEILĄ i jej przyjaciółką. LEILA to pies wyszkolony do pracy z dziećmi. Dzieci razem z nią wykonywały różne zadania matematyczne, sprawnościowe, logiczne a przede wszystkim przełamywały swoje lęki przez zwierzętami. Przedszkolaki mogły ją karmić i głaskać. Ważnym elementem tego spotkania był nacisk na bezpieczeństwo – dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują w przypadku spotkania nieznanego psa.

Kilka dni później przedszkole odwiedzili „Piraci z wyspy skarbów”. Aktorzy w bardzo humorystyczny sposób przedstawili dzieciom bajkę ukazującą wartość odwagi i prawdy. Ostatnim wspólnym wydarzeniem w tym roku szkolnym był występ tancerzy, którzy zaprezentowali „Tańce polskie”. Dzieci poznały poloneza, oberka, mazura, kujawiaka i krakowiaka.

Relacje z różnych wydarzeń znajdziecie Państwo w zakładce WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE lub w zakładkach poszczególnych grup.

p. Asia  

Wygenerowano w sekund: 0.08
795,095 unikalne wizyty