Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-10-2019
dodano: JADŁOSPIS - PAŹDZIERNIK

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

MP12 Info Panel

 

Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie

 

 

Kolejny rok realizacji Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Jesteśmy w drodze do otrzymania Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie. Poprzez  autoewaluację sprawdziliśmy, w jakim stopniu przedszkole osiągnęło ustalone standardy Przedszkola Promującego Zdrowie.

Przeprowadzenie tej autoewaluacji umożliwiło nam podjęcie starań o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie, który jest nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej. 

 

ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA  NASZEJ AUTOEWALUACJI  

 

 

 


 

 

 

 

7 czerwca 2019r. przedszkolaki z grup „Króliczków” oraz „Tygrysków” odwiedziły Szkołę Policji w Katowicach w ramach Dnia Otwartego Dla Przedszkolaków.
Dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt policyjny.

W ramach imprezy zaplanowano też głośny pokaz 

z użyciem środków pirotechnicznych i amunicji ćwiczebnej.
Chwilę wytchnienia zapewniły przedszkolakom m.in. ogródek rysunkowy, pokazy daktyloskopii oraz możliwość zrobienia zdjęcia ze Sznupkiem.
Wielkim zainteresowaniem, cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury koni policyjnych, którym towarzyszył głośny aplauz zgromadzonej widowni.

 

 

 

 

 

 

*    *    * 

 


4 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny!!!


Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda  również nam sprzyjała i nie brakowało słońca, atmosfera była wspaniała.
Fantastyczną zabawę zapewnił zespół muzyczny, który bawił nas muzyką taneczną.
Atrakcjami festynu były: malowanie twarzy, warkoczyki, pokazy, dmuchany zamek, magnesywykonane samodzielnie przez dzieci .....kiełbaski, chleb z smalcem ,ciasto oraz popcorn i wata cukrowa.
Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole, jest lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci oraz środowisko lokalne.

 

 

                        

 

 

 

 

*  *  * 

 

 

 

Ruch to zdrowie jak wiecie, dlatego też 3 czerwca 2019r. dzieci z grupy Tygrysków brały udział w Olimpiadzie Sportowej Miasta Katowice
organizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 3 w Katowicach i AWF oraz II LO z Oddziałami  Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Każda placówka biorąca udział w Olimpiadzie musiała wystawić pietnastoosobową reprezentację.  „Tygryski”  brały udział w następujących konkurencjach: strzały na bramkę, biegi na 30 cm., rzuty woreczkiem i pokonanie toru przeszkód na czas. Tradycyjnie po zakończonych zawodach na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody.
Zajęliśmy trzecie zaszczytne miejsce!!!

 

      

 

 

 

*   *    *


W dniu 26 marca 2019r. dzieci z grup „Króliczków”  i „Tygrysków” pojechały do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Straży Pożarnej nr 1 w Katowicach – Szopienicach.

Przedszkolaki zwiedziły w „Małej Strażnicy” salę, która ma charakter edukacyjno – prewencyjny
 i została przygotowana przez strażaków z myślą o dzieciach
w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Wiosna chyba zbliża się do nas wielkimi krokami, bo...

w naszych salach zaczynają się pojawiać zielone kąciki.
21 marca, wszystkie dzieci wzięły udział
w tradycyjnym pochodzie z MARZANNĄ.   
Spacerowaliśmy w okolicy przedszkola oraz zaakcentowaliśmy ten dzień KOLOREM ZIELONYM.

 

 

*  *  * 

 

8 lutego 2019r. gościliśmy w przedszkolu panie ze Straży Miejskiej

realizujące autorski program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej".

 

 

 

 

Program ten ma na celu kształtowanie umiejętności poprawnych zachowań prospołecznych, kształtowanie czujności dzieci wobec sytuacji nowych i nieznanych.

 


 

 

 

 

 

 

*  *  * 


 

4 grudnia 2018r. realizując kolejne zadania
z Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie zaprosiliśmy na spotkanie z dziećmi lekarza.

Celem tej wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu.

 

 

 


 

* * * 


 

W czwartek  22 listopada 2018r. wjechał na teren naszego ogrodu przedszkolnego wóz strażacki
z Ochotniczej Straży Pożarnej,  który wzbudził niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się

w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.

Dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim, mogły korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk, urządzeń oraz filmów edukacyjnych, które mają umożliwić im zapoznanie się z pracą strażaka, sprzętem jakim posługuje się na co dzień.

Strażacy pokazali dzieciom oraz wyjaśnili, jak należy postępować
w sytuacjach zagrożenia, np. pożaru, kolizji drogowej, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej oraz
w innych trudnych sytuacjach, z jakimi możemy spotkać się na co dzień.

 

 

 

 

 

*     *    * 

 

XII międzyprzedszkolna zabawa terenowa
w Parku Kościuszki

19 września 2018r. dzieci z grupy „Tygrysków” wzięły udział w XII Międzyprzedszkolnej Zabawie Terenowej w Parku Kościuszki zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Katowicach. Celem wspólnej zabawy było rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz budzenie zainteresowania otaczającym światem - poznania interesujących miejsc znajdujących się na terenie Parku Kościuszki.

 

 

 

 

* * * 

 

 

Ponownie, jak co roku braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2018” (13 września 2018r.)

W akcji brały udział dzieci z wszystkich grup wiekowych: Kubusie, Kangurki, Króliczki i Tygryski.
Efektem uczestnictwa w akcji „Sprzątanie Świata” jest wykształcenie u dzieci poszanowania do przyrody, szacunku dla pracy ludzkiej oraz utrzymania porządku.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której chętnie bierzemy udział !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny rok realizacji programu

„Nasze przedszkolaki to zdrowe dzieciaki”

Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie

2018/2019

 

Wiek przedszkolny jest tym okresem w życiu człowieka, w którym najtrwalej kształtuje się aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. W tym okresie dziecko potrzebuje ruchu, który jest dla niego naturalną potrzebą fizjologiczną.
   
Bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji  zdrowotnej dziecka w przedszkolu.

Rozpoczynając kolejny rok realizacji programu Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie zaczęliśmy w przedszkolu od napisania nowych kodeksów zachowania obowiązujących w grupach. Podczas spacerów na skrzyżowania zapoznaliśmy się i  przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego (zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznaliśmy wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych).

Dzieci z naszego przedszkola doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw.  Ponownie jak w latach poprzednich w okresie jesiennym dzieci z naszego przedszkola przygotowywały zdrowe kanapki, soki owocowo – warzywne i szaszłyki owocowe.

W trosce o zdrowe żywienie w naszym przedszkolu na stałe został wprowadzony „szwedzki stół”. Podczas śniadania przedszkolaki samodzielnie wykonują kanapki; mają do wyboru: pieczywo, warzywa, sery, wędliny, kiełki i jajka. Mogą one same zdecydować o tym, co chcą zjeść i co najważniejsze same mogą sobie ułożyć na kanapce wybrane składniki. Dzieci są zachwycone nowym sposobem podawania śniadania. Kanapki sporządzone według własnego pomysłu bardzo im smakują. Nawet „niejadki” zjadają swoją porcję z wielkim apetytem !!!

                                                                                                            p. Kasia

 

 

 

 

zobacz: SPRAWOZDANIE DZIAŁAŃ 2015/2016

 

zobacz: SPRAWOZDANIE DZIAŁAŃ 2016/2017 

 

zobacz: SPRAWOZDANIE DZIAŁAŃ 2017/2018

 

zobacz: SPRAWOZDANIE DZIAŁAŃ 2018/2019

 

 


 


Wygenerowano w sekund: 0.13
533,019 unikalne wizyty