Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Z bajką bezpieczniej

 

"Z BAJKĄ BEZPIECZNIEJ" ORAZ "PO DRODZE NAM Z LEGO"

 

Od kilku lat nasze Przedszkole we współpracy ze Strażą Miejską realizuje program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej", który jest częścią Miejskiego Programu „Bezpieczne Dziecko – Przyjaciel Sznupka/Bezpieczny Gimnazjalista”.

 

Program ma na celu kształtowanie umiejętności poprawnych zachowań prospołecznych, kształtowanie czujności dzieci wobec sytuacji nowych i nieznanych oraz budowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach społecznych opartych na manipulacji i fałszu.

 

Podstawowym środkiem dydaktycznym zastosowanym w programie jest zbiór bajek znanych polskich poetów, które służą jako metafora do zobrazowania różnych sytuacji, z jakimi dziecko może mieć do czynienia. W chwili obecnej strażnicy realizują treści programowe w oparciu o pięć bajek:

 

1. Koza, kózka i wilk (A. Mickiewicz) ; Kruk i lis (I.Krasicki) – bajki podejmują problematykę kontaktów z osobami obcymi oraz pokazują, że należy ograniczyć zaufanie wobec nieznajomych;

 

2. „Przyjaciele” (A.Mickiewicz) , „Przyjaciele” (I.Krasicki)– bajka dotyczy relacji i więzi międzyludzkiej, uczy odpowiedzialności za innych

 

3. „Paweł i Gaweł” – na podstawie bajki podejmowana jest problematyka zakłócania porządku publicznego, oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów.

 

Program „Z bajką bezpieczniej” realizowany jest bezpośrednio przez funkcjonariuszy Sekcji Prewencji Szkolnej, którzy od dwóch lat  prowadzą również  z naszymi przedszkolakami  zajęcia wg programu „Po drodze nam z lego”. Poprzez zabawę makietą lego dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowe znaki drogowe, a także inne zasady bezpieczeństwa. 

 

 


Wygenerowano w sekund: 0.09
2,352,182 unikalne wizyty