Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Akademia Aguafresh

                                                      PROGRAM EDUKACJI

ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW  

„AKADEMIA AQUAFRESH”

 

Organizatorem Programu „Akademia Aquafresh”,” jest Adliner Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie 02-928 przy ulicy Locci 18.

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh” koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych w przedszkolach w całej Polsce w roku szkolnym 2012/2013, począwszy od września bieżącego roku.

 

Organizatorzy, jak zgłaszają nadal mają dużo pracy! Obok choroby niedokrwiennej serca, nowotworów, cukrzycy II typu czy alergii, próchnica zębów wymieniana jest jako współczesna, poważna choroba cywilizacyjna.

Próchnica zębów może rozpocząć się już od pojawienia się pierwszego ząbka, a pierwsze 3-6 lat życia dziecka są istotne dla rozwoju procesu próchniczego. Uszkodzeniu zębów w tym wieku sprzyja ich niedojrzałość i słabsza mineralizacja szkliwa. Wczesna próchnica zębów mlecznych znacznie zwiększa ryzyko próchnicy zębów stałych. Główną przyczyną powstawania tej choroby i jej rozprzestrzeniania się jest brak prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej zarówno u dzieci, jak i ich rodziców.

 

W Polsce próchnica u dzieci jest problemem społecznym, 60% trzylatków i aż 85,4% * sześciolatków cierpi na tę chorobę. 99%* dorosłych Polaków ma próchnicę, której przyczyną są przeważnie zaniedbania z dzieciństwa. Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” uzyskał poparcie Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.


Zachęcamy gorąco do odwiedzenia strony Akademii Aquafresh: www.akademia-aquafresh.pl, na której organizator zamieszcza wiele ciekawych materiałów i informacji o konkursach dla rodziców i dzieci. W tej edycji pojawiły się informacje na temat:

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,352,180 unikalne wizyty