Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: [b]JADŁOSPIS - GRUDZIEŃ

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

tygryski

tygryski

Tygryski w Sztolni Królowej Luizy


10 grudnia 2019r. grupa „Tygrysków” zwiedziła XIX-wieczne wyrobiska kopalni „Królowej Luizy”.  Dzieci miały okazję osobiście poznać Skarbnika, który przy użyciu czarów zamienił węgiel w cukierki. Przedszkolaki poznały strój roboczy i galowy górnika, górnicze wyrobisko oraz wykorzystywane podczas prac w kopalni urządzenia. Poznały historię węgla; z czego powstał, po co jest nam dziś potrzebny.

Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zabawach, sprawdzających ich wiedzę dotycząca zwiedzanej kopalni, jednak największą atrakcją był przejazd szynową kolejką spągową „Karlik”. Wyprawa korytarzami sztolni przez chwilę pozwoliła im doświadczyć uciążliwości i trudności, z jakimi spotykają się każdego dnia pracujący pod ziemią górnicy. W sztolni sprawdziliśmy jak to jest, gdy trzeba pobyć trochę w ciemnościach. Przeżycia były niesamowite i niecodzienne.

Gorące słowa podziękowania za udaną wycieczkę kierujemy w stronę przewodnika wycieczki, który dostarczył dzieciom bogatych przeżyć oraz wzbogacił ich wiedzę o górniczym stanie oraz osobom, które umożliwiły nam zwiedzenie Sztolni.

Była to bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka.… już nie umiemy się doczekać kolejnej….

                                                                                                                                                   p. Kasia

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
791,818 unikalne wizyty