Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-11-2018
dodano: JADŁOSPIS - LISTOPAD

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

wigilia przedszkolna

wigilia przedszkolna

Bajkowe Jasełka” w naszym przedszkolu

 

Dnia 18 grudnia 2017r. dzieci z grupy "Króliczków" w naszym przedszkolu przedstawiły „Bajkowe Jasełka” dla przedszkolaków i całego personelu. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występu przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z bajek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki. Do szopki przybyły też postacie bajkowe: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Smerfetka, Sierotka Marysia, Rybak oraz Kopciuszek. Kiedy artystyczna część została zakończona, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienie.  Następnie dzieci złożyły życzenia bożonarodzeniowe i wręczyły upominki wszystkim przybyłym gościom.

W połowie tego roku pożegnaliśmy - panią Jolę, a podczas tego spotkania wigilijnego panią Różę i panią Małgosię,  – osoby bardzo kochane przez naszych przedszkolaków, a które przeszły na emeryturę. Będziemy za nimi tęsknić !!!

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

p. Kasia

mikołajki

mikołajki

Wizyta przedszkolaków u świętego Mikołaja

    Przedszkolaki z grup „Kangurków”, „Króliczków” i „Tygrysków” pojechały we wtorek 5 grudnia 2017r. do Centrum Edukacji Regionalnej na ciekawe zajęcia utrzymane w magicznym klimacie pt.” Prawdziwa historia świętego Mikołaja”. Miały okazję zobaczyć, że tak naprawdę to nie był On puszystym dziadkiem w czerwonym kubraku i nie poruszał się zaprzęgiem z reniferami….

W oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem aniołki nauczyły nas śpiewać piosenkę:

 

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

 

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku !!!

Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Święty Mikołaj rozdał wszystkim przedszkolakom prezenty oraz pozował do pamiątkowych zdjęć. Życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że wróci do nas za rok.  

 

Św. Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty !!!

                                                                                                                     p. Kasia

 

Straż Miejska

Straż Miejska

STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU


30 listopada dzieci z naszego przedszkola po raz drugi w tym roku szkolnym, ,spotkały się z przedstawicielkami Straży Miejskiej. Tym razem dzieci wysłuchały a zarazem obejrzały bajkę pt. „Paweł i Gaweł” (A. Fredro). Na jej podstawie dzieci oceniając postawy bohaterów omówiły zasady zgodnego funkcjonowania w społeczeństwie. Spotkanie było też okazją do nabywania zaufania do Straży Miejskiej i poznania specyfiki jej pracy. Zajęcia odbyły się wg autorskiego programu profilaktycznego „Z bajką bezpieczniej” opracowanego przez Straż Miejską w Katowicach.

p. Asia

 

kółko kulinarne

kółko kulinarne

Kółko kulinarne „Kucharek”

 

Zajęcia kulinarne stwarzają okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań, potraw i przepisów. Poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe, ciekawe smaki i mają możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów.

Na naszych zajęciach w tym półroczu zrobiliśmy: przepyszne tosty, muffinki, ciasteczka owsiane, ciasto piernikowe z dżemem wiśniowym. Przed świętami bożonarodzeniowymi upieczemy jeszcze pierniczki.

Zajęcia kółka kulinarnego „Kucharek” jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzeniu. Zawsze kończą się one konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw i smakołyków.

Przedszkolaki podczas tych zajęć w praktyczny sposób poznały działanie niektórych urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Uczyły się bezpiecznego korzystania z tostera i miksera zapamiętując jednocześnie, że mogą z nich korzystać tylko przy pomocy osoby dorosłej.

Samodzielne przygotowanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, sprawia im wiele radości i zachęca do konsumpcji. Zapraszamy do odwiedzania galerii zdjęć gdzie umieszczone są nasze zdjęcia : KÓŁKO KULINARNE

 

 

                                                                                   p. Kasia

dzień górnika

dzień górnika

Dzień Górnika

4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika. Z tej okazji i w naszym przedszkolu nie zabrakło akcentu związanego z tym świętem. W tym dniu nasze przedszkolaki spotkały się bowiem z dziadkiem Hani oraz dziadkiem Martynki (czyli naszym panem Rysiem) – emerytowanymi górnikami. Opowiedzieli oni, na czym polega praca pod ziemią. Odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. W ramach podziękowania dzieci odwdzięczyły się krótką prezentacją wierszyków, piosenek i tańców.

W związku z bliskim sąsiedztwem Kopalni Wujek i działającej przy niej Izby Pamięci dzieci z grup starszych, tj. „Króliczki” i „ Tygryski”, wzięły udział w krótkiej prelekcji. Dzięki panom górnikom poznały znaczenie kolorów piór na czapkach górników, dowiedziały się, jakie zwierzęta pomagały górnikom w przeszłości, a także bez czego górnik nie może zjechać pod ziemię. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a nawet zaprezentowały kilka wierszyków o górnikach. W drugiej części zajęć przedszkolaki miały okazję zobaczyć makietę Kopalni Wujek oraz zadzwonić z telefonu, który służy górnikom do komunikowania się pod ziemią. Była to dla nas wszystkich ciekawa i fascynująca lekcja.

p. Ania Dz.

święto misia

święto misia

ŚWIĘTO MISIA 

          

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Już od samego rana dzieci z wielką przyjemnością przedstawiały paniom swoich małych przyjaciół, których tego dnia zaprosiły do przedszkola. A to „Pysio” to znów „Kubuś” imion tyle co i misiów.  Przez cały dzień to pluszaki były w centrum uwagi jako najważniejsi goście. W każdej grupie dzień ten wyglądał inaczej, ale był wyjątkowy: zabawy ruchowe i plastyczne. Przed obiadem dzieci w holu przedszkolnym wspólnie upamiętniły święto misia tańcząc i biorąc udział w zabawach.  Nie ma się temu co dziwić  bo  według dzieci, to właśnie misie są  najwspanialszą zabawką ze wszystkich jakie mają.

 

p.Asia

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

ROZSTRZYGNIĘCIE   OGÓLNOPOLSKIEGO   KONKURSU  PLASTYCZNEGO


           Z przyjemnością informujemy, że  29 listopada 2017r. rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziecięce marzenia”. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole. Na konkurs nadesłano 78 prac, z 32 przedszkoli z całej Polski tj. Warszawy, Krakowa, Katowic, Rudnik, Bytomia, Rudy Śl., Sosnowca, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Wrocławia, Mogilany,  .     

Celem konkursu było:

Wygenerowano w sekund: 0.34
387,921 unikalne wizyty