Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-04-2019
dodano: JADŁOSPIS - KWIECIEŃ

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

śmiało rozmawiajmy

śmiało rozmawiajmy

„ŚMIAŁO ROZMAWIAMY DLA DOBRA DZIECI”.


W listopadzie realizowaliśmy z dziećmi program edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. Celem wszystkich zorganizowanych działań było poszerzenie wiedzy na temat chorób związanych z wiekiem przedszkolnym. Dzieci poznały postać maskotki - Śmiałka, który będąc towarzyszem dziecięcych zabaw pomagał zrozumieć co to jest choroba i jak ją pokonać. Bardzo ważnym wydarzeniem było spotkanie dzieci z ratownikiem medycznym Panem Wojciechem. Podczas pogadanki z dziećmi  podkreślił on ważność zgłaszania złego samopoczucia dorosłym – rodzicom czy pani w przedszkolu. Wielką niespodzianką było to, że dzieci bandażowały misiom łapki. Same mogły poczuć się jak ratownik medyczny            

Mamy nadzieję, że zorganizowane działania z dziećmi jak i rozdane ulotki informacyjne rodzicom, przyczynią się do wzrostu świadomości w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku dziecięcego tj. ospa, odra, świnka, wszawica itp. Pamiętajmy, że mogą się one przytrafić każdemu i nie wynikają z zaniedbań w domu czy w przedszkolu.

Wszelkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.smialorozmawiajmy.pl .

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi,  tacie Madzi za przeprowadzenie zajęć z dziećmi.

p. Asia

kangurki

kangurki

 

ZAJĘCIA OTWARTE W KANGURKACH


13 listopada w grupie KANGURKI odbyły się zajęcia otwarte pt. „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Podczas nich, dzieci pochwaliły się swoją wiedzą na temat Polski, zaprezentowały pieśń „Płynie Wisła”. Nauczyły swoich Gości tańca „Grozik” oraz wyrecytowały wiersz W. Bełzy  „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Zajęcia były także okazją do pokazania rodzicom i opiekunom jak w przedszkolu, poprzez zabawę uczymy się czytać, wykorzystując do tego elementy metody wczesnej nauki czytania prof. J. Cieszyńskiej. Ostatnie zadanie dzieci wykonały z gośćmi. W wyniku tego powstał piękny kolaż inspirowany wierszem „Co to jest Polska?” Cz. Jachowicza.

Serdecznie dziękuję rodzicom oraz wszystkim przybyłym opiekunom za tak liczny i aktywny

udział w zajęciach.

p. Asia

konkurs

Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców „Odkrywamy Śląsk bez smogu” 

 

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym, który organizujemy z okazji Światowego Szczytu Klimatycznego odbywającego się w grudniu br. w Katowicach.

Cele:

 • kształtowanie postaw proekologicznych,
 • szerzenie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza, przyczyn powstawania smogu oraz metod walki z tym negatywnym zjawiskiem,
 • rozwój kreatywności, zachęta do tworzenia,
 • poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik.

Kategorie wiekowe:

przedszkole (5-6 lat)

Kategorie konkursowe:

 • prace plastyczne płaskie, technika i format dowolne (np. rysunek, malarstwo, kolaż),
 • prace przestrzenne, technika i format dowolne (np. materiały wtórne).

Warunki uczestnictwa w konkursie:

 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej zgodnie z tematem przewodnim, w dowolnie wybranej kategorii oraz technice.
 2. Każda praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem dziecka wraz z nazwą grupy.
 3. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się  w dniu 18.12.2018 r. o godzinie 11:00 na sali widowiskowej „MDK Bogucice – Zawodzie”.
 4. Prace konkursowe będą brały udział w wystawie pokonkursowej, która potrwa do 20.01.2019 r.
 5. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi. Organizator zastrzega sobie prawo do ich wystawiania oraz publikowania.
 6. Prace nadesłane na konkurs pozostają własnością organizatora.

 

Prace należy dostarczyć do 28.11.2018

do p. Sylwii Papierskiej (Króliczki)

 

 

Króliczki

Króliczki

KRÓLICZKI WYCIECZKA!!!

 

 

26.11.2018r. (godz.11.00.) – Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Edukacyjna bajka muzyczna

pt. „Smog nas zje – dbajmy o czyste powietrze”

Grupa „Króliczki” weźmie również udział w konkursie plastycznym

powiązanym w powyższym spektaklem,

przygotowując wspólną pracę konkursową

Udział w przedstawieniu jest bezpłatny

 

kubusie

kubusie

UWAGA RODZICE KUBUSIÓW


27 Listopada  2018 r. (wtorek ) grupa KUBUSIÓW wyjeżdża na wycieczkę do Krainy Dziecięcej Rozrywki - NIBYLANDII - w Katowicach przy ul. Kołodzieja 44. 

 Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wycieczki (plik na stronie przedszkola). Wyjazd do Nibylandii nastąpi z parkingu przy przedszkolu o godzinie 9.30. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola najpóźniej o godzinie 8.15, tak by mogły, bez zbędnego pośpiechu i wystarczająco wcześnie przed podróżą autokarem, zjeść śniadanie (godz. 8.30).

list MEN

      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                       

 

 

 

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

 

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

 

wydarzenia

wydarzenia

100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

09.11.2018. (piątek) o godzinie 10.30. zorganizowane zostały obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe oraz personel przedszkola. Pierwszym punktem obchodów było obejrzenie filmu edukacyjnego dla dzieci na temat najważniejszych symboli narodowych (godło, flaga, hymn). Po projekcji wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna – występy artystyczne poszczególnych grup, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” oraz rozdanie dyplomów dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego „Kto ty jesteś? Polak mały! – symbole narodowe w twórczości plastycznej dzieci”.

p. Sylwia

Wygenerowano w sekund: 0.03
451,782 unikalne wizyty