Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: JADŁOSPIS- LUTY

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

barbórka w przedszkolu

barbórka w przedszkolu

DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU


  3 grudnia z okazji zbliżającej się ,,Barbórki”, gościliśmy w przedszkolu górników  z kopalni Wujek w Katowicach.  Podczas spotkania przeplatanego pięknymi występami, dzieci dowiedziały się, że czapka zwana czako posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i krótki kilof – nieodłączne atrybuty górnika, potrzebne mu na co dzień w pracy. Pióropusz zdobiący czapkę, symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów, a kolor pióropusza, jest uzależniony od rangi górnika. Dzięki świętowaniu „Barbórki” w naszym przedszkolu dzieci zostały wprowadzone w tajniki ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU GÓRNIKÓW W POLSCE KWK WUJEK ZA TO,

ŻE MOGLIŚMY GOŚCIĆ W PRZEDSZKOLU TAK WSPANIAŁYCH GÓRNIKÓW

oraz ZA SŁODKIE UPOMINKI DLA DZIECI.

 

zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

p. Asia 

andrzejki

andrzejki

„Magia i czary czyli przedszkolne andrzejki” 

w grupie „Tygrysków”

 

 

 

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami. Dlatego z wielką przyjemnością w dniu 30 listopada 2018r. powitaliśmy bardzo licznie przybyłych na spotkanie integracyjne rodziców dzieci z grupy „Tygrysków”. Jego celem było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji oraz jej podtrzymywanie, a także integracja najbliższego otoczenia dziecka (przedszkola i rodziny).
Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w różnych wróżbach:
,,Ulubiony kolor”, ,,Miłosna wróżba”, ,,Kinder-niespodzianka” i Zawód w przyszłości”.  Spotkanie zakończyło się laniem wosku przez magiczny klucz:

,,Hokus pokus, czarowanie, teraz będzie wosku lanie. Co ma stać się niech się stanie…”


Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

                                                                                                                 p. Kasia

 

wycieczka

wycieczka

MUZEUM PAMIĘCI KOPALNI WUJEK 

 

  W dniu 30 listopada dzieci z grupy Króliczki i Kangurki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Izby Pamięci  Kopalni "Wujek". Na miejscu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez górników-  byłych pracowników kopalni. Dzieci oglądały prezentację przygotowaną przez muzeum i wysłuchały ciekawostek dzięki czemu wzbogaciły wiedzę dotyczącą górnictwa. Zwiedzały również muzeum. Z dużym zainteresowaniem oglądały przedmioty  ułatwiające pracę górnikom w dawnych czasach oraz makietę kopalni „Wujek”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM IZBY PAMIĘCI KOPALNI WUJEK ZA TAK MIŁE SPOTKANIE I PIĘKNE NIESPODZIANKI. 

p. Asia 

musical

musical

 

 

MUSICAL - PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO

 

                 29 listopada 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Agencji Artystycznej „Uśmiech” z musicalem pt.: „Przybyli ułani pod okienko”. Program treści patriotycznej, bardzo zaciekawił najmłodszych widzów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały  historię Polski w walce o odzyskanie niepodległości. Mogły, także posłuchać najpiękniejszych pieśni tj. „Przybyli ułani.., Pierwsza brygada” oraz „Płynie Wisła płynie”, którą wspólnie zaśpiewały, ponieważ przedszkolacy doskonale ją znają i chętnie śpiewają.

p. Renata

W SAFARI

W SAFARI

KANGURKI - WYJAZD DO SALI ZABAW „SAFARI”


              26 listopada 2018r. „Kangurki” odwiedziły Salę Zabaw „Safari” w Rudzie Śląskiej. 

Dzieci z wielką radością oczekiwały chwili, kiedy razem ze swoimi kolegami i koleżankami wyjadą na wycieczkę. W sali zabaw - wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść i innych atrakcji dzieci, mogły wyszaleć się do woli. Najwięcej radości sprawiało dzieciom skakanie w basenie z tysiącami piłeczek oraz trampolina. Ale dużym zainteresowaniem cieszyła się, także podłoga, gdzie dzieci mogły biegać, skakać i próbować złapać wirtualne przedmioty. Zabawy sprawiły przedszkolakom wiele radości, a tym samym zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu.


Uśmiechnięte buzie dzieci wskazywały, że zabawa była super, a czas minął bardzo szybko!!!

 p. Renata

 

ogłoszenie

ogłoszenie

PRZEDSZKOLNE PIERNICZKI

 

Lada dzień rozpoczną się wypieki świątecznych pierniczków

Zwracamy się do wszystkich rodziców( i innych osób dorosłych odwiedzających przedszkole ) z prośbą o pomoc.

Aby nasze pierniczki były piękne i pachnące niezbędny jest miód, piernikowe przyprawy, lukier i „ozdóbki”, a na to wszystko
potrzebne są pieniążki. Proponujemy formę udzielenia pomocy:

darowizny rzeczowe – w formie „ozdóbek” do pierników

( posypki, barwniki do lukru, rodzynki, kokos itp.)

 

Z góry dziękujemy - w imieniu
PIEKARCZYKÓW

 

tygryski

tygryski

TYGRYSKI W PAŁACU MŁODZIEŻY


W poniedziałek 26 listopada „Tygryski” udały się do Pałacu Młodzieży w Katowicach, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Zaczarowany świat przyrody”. Tym razem panie prowadzące przeniosły nasze przedszkolaki w głąb ziemi, przybliżając tym samym zwierzątka żyjące w glebie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz pomagały wykonywać pewne prace, jak np. zasianie nasion oraz zasadzenie roślinki. Przypomnieliśmy sobie tym samym wszystkie warunki niezbędne do wzrostu roślin. Najciekawszym punktem pierwszej części zajęć okazała się obserwacja dżdżownic, które jak się dowiedzieliśmy, są dla gleby bardzo pożyteczne. W drugiej części zajęć – w Pracowni Rzeźby Przestrzennej – w nawiązaniu do tematu przewodniego czyli ziemia, pani prowadząca zaproponowała dzieciom kilka pomysłów na wykonanie pracy origami. Jednakże po głosowaniu najwięcej głosów zdobył Pokemon Pikachu. Dzieci były zachwycone i podekscytowane. Mimo naprawdę sporej trudności i wielu etapów pracy naszym „Tygryskom” udało się złożyć upragnionego Pikachu. Fakt ten dostarczył dzieciom sporej satysfakcji, a w trakcie pracy widoczna była wprawa, jakiej dzieci nabywają dzięki tym comiesięcznym spotkaniom. Wycieczkę zaliczamy zatem do grona tych udanych.

p. Ania 

 

Wygenerowano w sekund: 0.07
823,925 unikalne wizyty