Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-11-2020
dodano: JADŁOSPIS- STYCZEŃ

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

wydarzenia

wydarzenia

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY ....

  Styczeń mimo typowo zimowej aury, w naszym przedszkolu upłynął w bardzo atrakcyjny sposób. Pomimo, że bal dopiero przed nami, to na początku stycznia wysłuchaliśmy pięknego koncertu, który wprowadził nas w karnawałowe rytmy przy dźwiękach pianina i wiolonczeli. Kolejnym kulturalnym a zarazem pouczającym momentem był udział w teatrzyku „Przyjaciele z leśnej polany”. Dzięki niemu poznaliśmy walory prawdziwej przyjaźni.

dzień bajek

dzień bajek

W KRÓLICZKACH...

 

29.01 w grupie Króliczków odbył się Dzień Bajek. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki, odszukiwały bajkowe symbole, układały puzzle i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Przedszkolaki wspólnie zorganizowały mini przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Wykonały również piękne bajkowe prace plastyczne. Na zakończenie, dzięki obejrzeniu filmu edukacyjnego, dowiedziały się, jak powstają książki dla dzieci. To był ciekawy dzień :).

 

p. Dominika

ważne

Uwaga Rodzice!!!

 

Zgodnie ze Statutem  Miejskiego Przedszkola  Nr 12 w Katowicach (§ 6 ) do przedszkola mogą uczęszczać dzieci, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu innych dzieci i personelu.

             Do przedszkola nie należy przyprowadzać dzieci przeziębionych, zakatarzonych, wymiotujących i z objawami innych chorób. W przypadku zaistnienia wątpliwości  co do stanu zdrowia dziecka, nauczycielka ma prawo żądać zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia dziecka pod rygorem odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.

           Na sygnały nauczycieli prowadzących grupy zaniepokojonych faktem, że do przedszkola przyprowadzane są dzieci chore i tym samym nie są spełnione zadania statutowe, Dyrekcja Przedszkola zwraca się z prośbą o nieprzyprowadzanie dzieci chorych (zakatarzonych, przeziębionych, kaszlących, wymiotujących oraz z gorączką, które nie mogą przebywać
 w grupie z dziećmi zdrowymi). W sytuacji rażących przypadków związanych z przyprowadzeniem do przedszkola dzieci będących w trakcie infekcji, nauczyciel ma prawo żądać od rodziców przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania do przedszkola.

 

ważne

UWAGA RODZICE !!!

 

INFORMUJEMY, ŻE W NASZYM PRZEDSZKOLU ZGŁOSZONO  PRZYPADEK SZKARLATYNY

 

NIE LEKCEWAŻ  !!!

        DO PIERWSZYCH OBJAWÓW SZKARLATYNY (INACZEJ PŁONICY) ZALICZAMY BÓL GARDŁA, BÓL GŁOWY, GORĄCZKĘ I WYMIOTY. BÓLOWI GARDŁA MOGĄ TOWARZYSZYĆ OBRZĘK I ZACZERWIENIENIE MIGDAŁKÓW. CHARAKTERYSTYCZNA JEST TEŻ DROBNA WYSYPKA, PRZEZ KTÓRĄ ŁATWO POMYLIĆ SZKARLATYNĘ Z RÓŻYCZKĄ.

 

JEDNOCZEŚNIE PRAGNIEMY PRZYPOMNIEĆ, ŻE DO PRZEDSZKOLA MOGĄ UCZĘSZCZAĆ JEDYNIE ZDROWE DZIECI.

DZIECI CHORE, PRZEZIĘBIONE PROSIMY POZOSTAWIĆ W DOMU.

 

 

ważne

UWAGA RODZICE !!!

 

INFORMUJEMY, ŻE W NASZYM PRZEDSZKOLU ZGŁOSZONO  PRZYPADEK GRYPY A/H1N1

 

 

NIE LEKCEWAŻ GRYPY !!!

 CHROŃ SIEBIE I INNYCH - PRZY WYSTĄPIENIU OBJAWÓW TAKICH JAK GORĄCZKA, BÓLE GŁOWY, BÓLE MIĘŚNIOWO-STAWOWE, KASZEL, BÓL GARDŁA ZOSTAŃ W DOMU, W PRZYPADKU NASILENIA OBJAWÓW – ZWŁASZCZA WYSTĄPIENIA DUSZNOŚCI - NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z LEKARZEM.

 

JEDNOCZEŚNIE PRAGNIEMY PRZYPOMNIEĆ, ŻE DO PRZEDSZKOLA MOGĄ UCZĘSZCZAĆ JEDYNIE ZDROWE DZIECI.

DZIECI CHORE, PRZEZIĘBIONE PROSIMY POZOSTAWIĆ W DOMU.

 

 

ogłoszenie

ogłoszenie

"RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM"

"CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA"

 

DRODZY RODZICE, DZIADKOWIE, CIOCIE, WUJKOWIE, STARSZE RODZEŃSTWO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO CZYTANIA

JEŚLI ZNAJDĄ PAŃSTWO CHWILKĘ WOLNEGO CZASU,  ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA PRZEDSZKOLA I PRZECZYTANIA DZIECIOM WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE BAJKI

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ INFORMACJĘ U NAUCZYCIELI

ZAPRASZAMY

Króliczki

Króliczki

KRÓLICZKI


          W czwartek (24.01) grupa Króliczków odwiedzi bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach. Przedszkolaki będą mogły zwiedzić bibliotekę, poznać zasady korzystania z niej,

a także wysłuchać bajek czytanych przez starszych kolegów.

 

Wygenerowano w sekund: 0.03
796,961 unikalne wizyty