Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-10-2019
dodano: JADŁOSPIS - PAŹDZIERNIK

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

MP12 Info Panel

 

wydarzenia

wydarzenia

INTERAKTYWNA WYSTAWA „PRZYTUL POLSKĘ”


       W minionym tygodniu dzieci z grupy KRÓLICZKI i TYGRYSKI miały możliwość zobaczenia wystawy "Przytul Polskę". Przedszkolaki poprzez kreatywne działania, rozmowę i doświadczenia sensoryczne mogły   zaobserwować, czym jest dla nich Polska i co to znaczy być Polakiem.

        Przestrzeń została podzielona na kilka stref, dając nieograniczone możliwości badania. Można poznać słynne, polskie postacie historyczne, w przestrzeni gastronomicznej porozmawiać o tradycyjnym, polskim jedzeniu, a chwilę później – wejść do strefy kibica i przebierać się. I jeszcze duża strefa przyrodnicza, wyłożona miękką trawą. Tam można odpocząć, można czytać książki. Wszystko można! Nie ma, miejsca jedynie na nudę!

Przygotowane na wystawę poduchy w kształcie Polski, w dodatku z różnymi jej twarzami, zapraszały do tytułowego Przytulania Polski.

                                                                                                                                 p. Renata

 

 

wydarzenia

wydarzenia

„I JA MOGĘ ZOSTAĆ BOHATEREM” 


2  października dzieci spotkały się z funkcjonariuszką Straży Miejskiej w Katowicach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zostać bohaterem : utrwalały  numery telefonów alarmowych, dyskutowały na temat kiedy i w jaki sposób wezwać określoną pomoc. Miały również okazję poznać znaczenie zawodu Strażnika Miejskiego.

Dziękujemy Straży Miejskiej w Katowicach za wieloletnią współpracę z naszym przedszkolem, która przyczynia się do kształtowania u dzieci zasad bezpieczeństwa i właściwych postaw obywatelskich .

kubusie

kubusie

Dzień Przedszkolaka w Kubusiach

W miniony czwartek, 19 września, obchodziliśmy w grupie Kubusiów Święto Przedszkolaka. Z tej okazji nasze maluszki wzięły udział w kilku zabawach. Na początek odrobina ruchu – dzieci uczestniczyły w zabawie „Z kamienia na kamień”, kształtującej skakanie obunóż. Następnie radosny nastrój do naszej grupy wprowadziła barwna chusta animacyjna, przy której dzieci bawiąc się świetnie, utrwalały nazwy kolorów, a także kształt koła. Śmiechu przy tej zabawie było co nie miara. Kolejną atrakcją był jesienny quiz, w trakcie którego Kubusie odpowiadały „tak” lub „nie” na zadawane przez nauczyciela pytania. Każdy z okazji Dnia Przedszkolaka otrzymał Kubusiową naklejkę. Nie był to jednak koniec atrakcji. Tego dnia Kubusie rozmawiały również o tym, dlaczego trzeba dbać o czystość naszej planety. W ramach akcji „Sprzątanie Świata” dowiedziały się, jak segregować śmieci, oglądały ilustracje przedstawiające zaśmieconą oraz zadbaną naturę, opowiadając o swoich wrażeniach. Jako podsumowanie zajęć Kubusie wraz z paniami wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, aby tam posprzątać i zadbać o piękno przyrody. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w to zadanie i każdy otrzymał medal „Ekoprzyjaciela”. Z pewnością do tematu dbania o środowisko wrócimy jeszcze nie raz.

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby dokładniej prześledzić to wydarzenie.

 

P. Ania

 

ogłoszenie

wydarzenia

wydarzenia

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

 

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie Świata – Polska”, które w naszym przedszkolu odbyło się 19 i 20 września 2019r.


 Wcześniej akcja poprzedzona była zajęciami związanymi z segregacją śmieci, recyklingiem. Dzieci zapoznano z różnymi możliwościami dbania o przyrodę i otaczający świat. Przedszkolaki podobnie jak w latach poprzednich zostali zaopatrzeni w worki; czarne – na odpady komunalne, niebieskie na papier, żółte na plastik, zielone na szkło oraz rękawiczki ochronne, w których sprzątały teren wokół przedszkola. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

„Sprzątanie Świata” ma na celu rozwijać w dzieciach potrzebę dbania o środowisko,w którym żyją. Mamy nadzieję,   w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują dobrymi ekologicznymi nawykami. ????                                        

                                                                                                                             p. Kasia

 

zaproszenie

tygryski

tygryski

OGŁOSZENIA TYGRYSKI:      

 

18. WRZEŚNIA

WEŹMIEMY UDZIAŁ W ZABAWIE TERENOWEJ ORGANIZOWANEJ W PARKU KOŚIUSZKI

19. WRZEŚNIA

ŚWIĘTUJEMY „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” – wybierzemy się do ogrodu z bańkami mydlanymi,

a na sali rytmicznej zorganizujemy „Małą Olimpiadę - Przedszkoliadę”

20. WRZEŚNIA

BĘDZIEMY „SPRZĄTAĆ ŚWIAT”

27. WRZEŚNIA

ODWIEDZIMY WYSTAWĘ INTERAKTYWNĄ pt. „PRZYTUL POLSKĘ”

 

Drodzy Rodzice, prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do warunków pogodowych

oraz zaopatrzenie dzieci w mały (prosty w obsłudze!) zestaw do puszczania baniek

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO CZYTANIA!

Zapraszamy codziennie w godzinach:

8.00. – 9.00. oraz 12.30. – 14.00.

(prosimy o wcześniejsze umówienie się z nauczycielem)

 

Wygenerowano w sekund: 0.10
533,107 unikalne wizyty