Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Zdrowo jem - więcej wiem

Zdrowo jem - więcej wiem

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM! - PROJEKT EDUKACYJNY


  Przedszkolaki z grupy TYGRYSKI w roku 2020/2021, wzięły udział w realizacji projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem!", nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Realizacja projektu miała na celu kreowanie u dzieci prawidłowych postaw dotyczących zdrowego żywienia oraz promowanie aktywności fizycznej.

Projekt podzielony był na dwa etapy: jesienno-zimowy oraz wiosenny.  

 

W etapie wiosennym dzieci wykonywały następujące zadania:

- Piramida zdrowia ucznia – Piramida żywienia:

Dzieci dowiedziały się, skąd się wzięła nazwa piramida oraz jej kształt. W związku z tym odbyły podróż do odległej epoki - czasów starożytnego Egiptu. Dzieci tworzyły samodzielnie Piramidę Zdrowia.

Wnioski:  Muszą zjadać więcej produktów z dolnej części Piramidy, unikać natomiast słodyczy i słodkich napojów, zwiększyć aktywność fizyczną ograniczając czas spędzany przed ekranem telewizora, komputera czy tabletu.

 - Konkurs: Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia:

Dzieci pracowały w zespołach tworząc prace. Same też dokonywały oceny prac konkursowych.

- Źródło życia i zdrowia – woda!                  

Wykonały wspólną pracę plastyczną pt. ”Magiczny strumień”.  Zadanie to miało pobudzić wyobraźnię dzieci i odpowiedzieć na pytanie: Co by było, gdyby na pustyni pojawiła się woda?

     Dzieci wykorzystując już zdobyte wiadomości: zamalowały na niebiesko poziom wody w ciele człowieka i udzieliły odpowiedzi na postawione pytania.: Do czego potrzebna jest woda w organizmie człowieka?  „ Kiedy i jak tracimy wodę z organizmu?” oraz „ Co zrobić aby wody było tyle ile potrzeba?”.

- Konkurs: Quiz wiedzy o wodzie:

Dzieci zostały poinformowane na czym polega Quiz i jak będą zaznaczać odpowiedzi.

Dzieci samodzielnie odpowiadały na pytania w kartach pracy, a wyniki testu były rewelacyjne.

- Dzielimy się wiedzą: Sztuka picia wody:

Z społecznością przedszkolną dzieliliśmy się swoją wiedzą poprzez przygotowanie plakatu  

„Wolę wodę”. Plakat został zamieszczony na tablicy w holu przedszkola. Wzbudzał zainteresowanie wszystkich i zachęcał do zapoznania się z jego treścią. Zainteresowani znaleźli tam cenne wskazówki na temat picia wody,

Oczekujemy na wyniki projektu edukacyjnego. Podczas edycji zimowej Tygryski zdobyły  357 miejsce na 645 zgłoszonych zespołów.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii: TYGRYSKI 

 

Renata Bardega

konkurs dla Rodzin

 

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „AKTYWNE KATOWICE- AKTYWNA RODZINA”

 

Z wielką radością pragniemy podziękować wszystkim Rodzinom, które wzięły udział w konkursie fotograficznym pt. „Aktywne Katowice- Aktywna Rodzina”.

Na konkurs spłynęło dziewięć niezwykle interesujących prac. Jak wszyscy wiemy sport to zdrowie, dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, że w Państwa domach sport stanowi ważną część życia.

Pragniemy zaprezentować wszystkie prace, spośród których wyłoniliśmy zwycięzców:

 

I miejsce zajęła Rodzina Julii z  Tygrysków,

II miejsce zajęła Rodzina Basi z Kangurków,

III miejsce zajęli: Rodzina Wiktora z Tygrysków oraz Rodzina Artura z Kangurków.


Ze względu na WSPANIAŁE prace, pozostali uczestnicy konkursu  otrzymują WYRÓŻNIENIA. Są to: rodzina Marysi z Kubusiów, rodzina Dominika z Kangurków, rodzina Wiktora z Króliczków, rodzina Hani z Króliczków, rodzina Hugo z Króliczków.

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I ZACHĘCAMY  WSZYSTKICH DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU :) 

 

Wszystkie prace konkursowe można zobaczyć tu: "AKTYWNE KATOWICE - AKTYWNA RODZINA"

ogłoszenie

ogłoszenie

Szanowni Państwo


W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

W trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl.

Serdecznie zachęcamy wszystkich  do spisania się przez Internet. Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne, w najbliższym czasie nie będą realizowane wywiady bezpośrednie w terenie.

rozstrzygnięcie konkursu

 

"ŚLĄSK OCZAMI DZIECKA - MOJA DZIELNICA" 


Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty nasz przedszkolny konkurs plastyczny „Śląsk oczami dziecka – moja dzielnica”. Wzięło w nim udział kilkanaście katowickich przedszkoli. Jury w składzie naszych nauczycielek wyłoniło zwycięzców:


w kategorii wiekowej 5-6 latków:

I miejsce Antonina Wąsowicz z MP33 w Katowicach

II miejsce Zofia Jakubiak z MP93

III miejsce Aleksander Jałowiecki z MP3

wyróżnienie  Nikola Bujnowska z MP33.     

      

W kategorii wiekowej 3-4 latków przyznano wyróżnienia dla Sary Jędrys z MP 3 oraz Hanny Latusek  i Agacie Trojan z MP 59.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy Śląskiemu Centrum Wolności i Solidarności za patronat nad konkursem oraz upominki.

 


konkurs

wydarzenia

wydarzenia

 

W  naszym przedszkolu…

 

Nareszcie wróciliśmy do naszego przedszkola. Smile W kącikach przyrody przywitały nas posiane przed świętami rośliny. Ucieszyliśmy się ze spotkań z kolegami i koleżankami, a także z naszymi Paniami. Kubusie stworzyły już galerię pięknych prac plastycznych. Kangurki zdążyły  „odwiedzić” Rzym i nauczyć się nowych słów po włosku. Króliczki zasadziły piękne bratki w ogródku przedszkolnym, a Tygryski rzetelnie przygotowały się do świętowania Majówki.  W międzyczasie przyszły do nas dobre wiadomości: Asia z Króliczków zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Ozdoba wiosenna – ozdoba wielkanocna”, a Hania z Tygrysków zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Przyszła wiosna”. Teraz wszyscy przygotowujemy się do święta… ups…Cool ale to będzie niespodzianka, o której dowiecie się niebawem.  

To tylko kilka słów o tym co dzieje się w przedszkolu.  Nie sposób wszystkiego opisać, ale można coś podpatrzyć w naszych GALERIACH ZDJĘĆ , do których serdecznie zapraszamy Smile 

 

Joanna Płaczek

ogłoszenie

REKRUTACJA 

 

Szanowni Państwo


Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022  w naszym przedszkolu została zakończona.

Wszyscy rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych potwierdzili wolę przyjęcia do przedszkola, dlatego nie będziemy prowadzić drugiego uzupełniającego naboru.

Przedszkole nie posiada wolnych miejsc.

 

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA (1)

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA (2)

LISTA DZIECI NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA (1)

LISTA DZIECI NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA (2)

Wygenerowano w sekund: 6.54
996,719 unikalne wizyty