Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

ogłoszenie

D O G O T E R A P I A

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA KOLEJNE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE Z PSEM LEILĄ

 

9.12 (poniedziałek)-   po śniadaniu KUBUSIE, po obiedzie TYGRYSKI

10.12 (wtorek) – po śniadaniu – KAGURKI, po obiedzie - KRÓLICZKI

 

W planie:

-       zabawy w liczenie, czytanie, gry, odkrywanie, zabawy badawcze

 a wszystko w obecności i czasem z pomocą LEILI i jej właścicielki.

 

Zajęcia  mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia dostarczą pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z przebywania w obecności psa. Ponadto nauczą właściwego zachowania wobec zwierząt.

 

KOSZT  – 9 ZŁ . Rodziców prosimy o wpłatę u wychowawców w dniu zajęć.

 

 

wydarzenia

WRĘCZENIE KRAJOWYCH CERTYFIKATÓW

„SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE” 

 

27 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przedstawiciele naszego przedszkola: wicedyrektor Anna Gąbarczyk i koordynator Katarzyna Scholz w imieniu całej naszej społeczności dostąpili ogromnego zaszczytu odbioru Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie”.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przyznał to prestiżowe wyróżnienie 22 przedszkolom i 32 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” wręczyły laureatom wiceminister Iwona Michałek i prof. Barbara Woynarowska. To zaszczytne wyróżnienie w tym roku otrzymały przedszkola i szkoły z 13 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy!!!

                                                                                                                       p.Kasia

 

 

wydarzenia

     

 

 

                    JUŻ JEST! PIĘKNA CHOINKA.... 

                 DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PRACOWNIKÓW                                                                                    NADLEŚNICTWA KATOWICE PRZYJECHAŁA PROSTO Z LASU!Smile

NIEBAWEM  BĘDZIE OZDOBĄ NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO HOLU. 

DZIĘKUJEMY PANU SZYMONOWI ZA POMOC W TRANSPORCIE Wink

ogłoszenie

ogłoszenie

DROGIE DZIECI, SZANOWNI RODZICE!


Wczoraj odebraliśmy telefon, a w nim magiczny głos RENIFERA RUDOLFA –  największego i najbliższego współpracownika MIKOŁAJA.

Dla wszystkich dzieci mamy wspaniałą wiadomość :

MIKOŁAJ planuje nas odwiedzić wraz z prezentami .

Spotkanie odbędzie się  6 grudnia:

 Kubusie i Kangurki – godzina 12.30 – 13.30

Króliczki i Tygryski – godzina 13.30 – 14.30

 

wydarzenia

wydarzenia

DZIEŃ GÓRNIKA 


  3 grudnia gościliśmy w przedszkolu Górnika  pana Ronalda. Podczas spotkania przeplatanego pięknymi występami dzieci, dowiedzieliśmy się, że czapka zwana czako posiada z przodu godło górnicze, na które składa się młot i krótki kilof – nieodłączne atrybuty górnika, potrzebne mu na co dzień w pracy. Pióropusz zdobiący czapkę, symbolizuje miotełkę do czyszczenia otworów, a kolor pióropusza, jest uzależniony od rangi górnika. Pan Ronald w bardzo interesujący sposób, pokazując różne przyniesione ciekawe przedmioty, wprowadził dzieci w tajniki ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy górników.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU GÓRNIKÓW W POLSCE KWK WUJEK ZA TO,

ŻE MOGLIŚMY GOŚCIĆ W PRZEDSZKOLU GÓRNIKA

oraz ZA SŁODKIE UPOMINKI DLA DZIECI.

 

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PRACOWNIKOM IZBY PAMIĘCI KOPALNI WUJEK, KTÓRZY 30 LISTOPADA ZAPROSILI DZIECI Z GRUPY KRÓLICZKI I TYGRYSKI, ABY OPOWIEDZIEĆ IM O PRACY GÓRNIKÓW.

 

CIESZYMY SIĘ, ŻE DZIĘKI TAKIM SPOTKANIOM DZIECI MOGĄ POZNAWAĆ SWÓJ REGION I WZBOGACAĆ WIEDZĘ NA TEMAT ZAWODÓW.

 

WSZYSTKIM TATUSIOM  – GÓRNIKOM ŻYCZYMY ZDROWIA, ODWAGI I SIŁY W CODZIENNEJ PRACY.

 

p. Asia

 

 

konkurs

konkurs

Serdecznie 

 

zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicam do udziału w

konkursie plastycznym:          

 

,,Kartka Bożonarodzeniowa”

wydarzenia

wydarzenia

KANGURKI W NOSPR

 

  We wtorek grupa Kangurki uczestniczyła w wycieczce do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Było to niezwykle ciekawe i pouczające wydarzenie. Dzieci miały okazję zwiedzić budynek NOSPR, a także wziąć udział w próbie orkiestry w sali koncertowej. Punktem głównym naszych odwiedzin były jednak warsztaty muzyczne. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem kolorowych chust, grających rurek, bębnów, a także chusty Klanzy. Dzieci wspaniale wczuły się w muzykę i wraz z prowadzącą tworzyły akompaniament oraz ilustracje ruchowe. Zapraszamy do galerii zdjęć. Pozdrawiamy, Wasze Kangurki.

p. Dominika

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
588,308 unikalne wizyty