Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-12-2019
dodano: GRUPY DZIECI/GRUDZIEŃ

05-11-2019
dodano: JADŁOSPIS - GRUDZIEŃ

15-10-2019
dodano: Podziękowania Rodzicom

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

MP12 Info Panel

 

Witamy na stronie Miejskiego Przedszkola nr 12 w Katowicach

Obrazy: mp12logo.jpg

ważne

INFORMACJA

 

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 7 w Katowicach wraz z Radą Rodziców Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr w Katowicach ustala następującą przerwę w pracy Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zespole Szkolno Przedszkolnym Nr 7 w Katowicach w roku szkolnym 2019/2020: PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE W MIESIĄCU SIERPNIU 2020 roku.

 

ważne

INFORMACJA

 

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 7 w Katowicach wraz z Radą Rodziców Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr w Katowicach ustala następującą przerwę w pracy Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zespole Szkolno Przedszkolnym Nr 7 w Katowicach w roku szkolnym 2019/2020: PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE W MIESIĄCU SIERPNIU 2020 roku.

 

tygryski

tygryski

Tygryski w Sztolni Królowej Luizy


10 grudnia 2019r. grupa „Tygrysków” zwiedziła XIX-wieczne wyrobiska kopalni „Królowej Luizy”.  Dzieci miały okazję osobiście poznać Skarbnika, który przy użyciu czarów zamienił węgiel w cukierki. Przedszkolaki poznały strój roboczy i galowy górnika, górnicze wyrobisko oraz wykorzystywane podczas prac w kopalni urządzenia. Poznały historię węgla; z czego powstał, po co jest nam dziś potrzebny.

Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zabawach, sprawdzających ich wiedzę dotycząca zwiedzanej kopalni, jednak największą atrakcją był przejazd szynową kolejką spągową „Karlik”. Wyprawa korytarzami sztolni przez chwilę pozwoliła im doświadczyć uciążliwości i trudności, z jakimi spotykają się każdego dnia pracujący pod ziemią górnicy. W sztolni sprawdziliśmy jak to jest, gdy trzeba pobyć trochę w ciemnościach. Przeżycia były niesamowite i niecodzienne.

Gorące słowa podziękowania za udaną wycieczkę kierujemy w stronę przewodnika wycieczki, który dostarczył dzieciom bogatych przeżyć oraz wzbogacił ich wiedzę o górniczym stanie oraz osobom, które umożliwiły nam zwiedzenie Sztolni.

Była to bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka.… już nie umiemy się doczekać kolejnej….

                                                                                                                                                   p. Kasia

 

 

 

andrzejki

andrzejki

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym w przedszkolu


W dniach: 28-29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku.  Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.    

           Andrzejkową atmosferę dopełniały, także kolorowe stroje, w które były  przebrane dzieci - nie zabrakło wśród nich; księżniczek, wróżek, czarodziejów. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami, wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, a także świetną zabawą dla wszystkich dzieci.                   

p. Renata

ogłoszenie

D O G O T E R A P I A

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA KOLEJNE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE Z PSEM LEILĄ

 

9.12 (poniedziałek)-   po śniadaniu KUBUSIE, po obiedzie TYGRYSKI

10.12 (wtorek) – po śniadaniu – KAGURKI, po obiedzie - KRÓLICZKI

 

W planie:

-       zabawy w liczenie, czytanie, gry, odkrywanie, zabawy badawcze

 a wszystko w obecności i czasem z pomocą LEILI i jej właścicielki.

 

Zajęcia  mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia dostarczą pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z przebywania w obecności psa. Ponadto nauczą właściwego zachowania wobec zwierząt.

 

KOSZT  – 9 ZŁ . Rodziców prosimy o wpłatę u wychowawców w dniu zajęć.

 

 

wydarzenia

WRĘCZENIE KRAJOWYCH CERTYFIKATÓW

„SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE” 

 

27 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przedstawiciele naszego przedszkola: wicedyrektor Anna Gąbarczyk i koordynator Katarzyna Scholz w imieniu całej naszej społeczności dostąpili ogromnego zaszczytu odbioru Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie”.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przyznał to prestiżowe wyróżnienie 22 przedszkolom i 32 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” wręczyły laureatom wiceminister Iwona Michałek i prof. Barbara Woynarowska. To zaszczytne wyróżnienie w tym roku otrzymały przedszkola i szkoły z 13 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy!!!

                                                                                                                       p.Kasia

 

 

wydarzenia

     

 

 

                    JUŻ JEST! PIĘKNA CHOINKA.... 

                 DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PRACOWNIKÓW                                                                                    NADLEŚNICTWA KATOWICE PRZYJECHAŁA PROSTO Z LASU!Smile

NIEBAWEM  BĘDZIE OZDOBĄ NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO HOLU. 

DZIĘKUJEMY PANU SZYMONOWI ZA POMOC W TRANSPORCIE Wink

Wygenerowano w sekund: 0.03
565,190 unikalne wizyty