Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-10-2019
dodano: Podziękowania Rodzicom

05-10-2019
dodano: JADŁOSPIS - PAŹDZIERNIK

24-09-2019
dodano informacje w zakładce: Cała Polska Czyta Dzieciom

24-09-2019
dodano : Harmonogram imprez 2019/2020

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

MP12 Info Panel

 

tygryski

tygryski

„TYGRYSKI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

 

6 listopada 2018r. przedszkolaki z grupy „Tygrysków” wzięły udział w świętowaniu 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI w Szkole Podstawowej Nr 5 w Katowicach. Głównym celem tej wizyty było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Według podanej instrukcji dzieci z grupy „Tygrysków” wykonały przepiękne kotyliony. Po krótkiej prezentacji i pogadance przy tablicy tematycznej, obejrzały prezentację filmu pt.” Polskie Symbole Narodowe”. Następnie przedszkolaki odśpiewały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła i serdeczna atmosfera.

                                                                                                  p. Kasia

ogłoszenie

ogłoszenie

100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

 

09.11.2018. (piątek) o godzinie 10.30., w naszym przedszkolu,

zorganizowane zostaną uroczyste obchody

100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

o godz. 11.11 dzieci wraz z pracownikami przedszkola odśpiewają wspólnie hymn narodowy. 

Tym gestem włączymy się w akcję "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ",

do której zaprasza  Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Prosimy, aby w tym dniu przygotować dla wszystkich dzieci strój „galowy”.

wydarzenia

wydarzenia

„POTWORNY ZEGAREK” – praca konkursowa „Króliczków”


     30.10.2018. mama Filipa D. z grupy „Króliczki” odwiedziła nas w celu  wspólnego przygotowania projektu potwornego zegarka, na ogólnopolski konkurs dla przedszkoli pt. „Potworny zegarek knock nocky”. Konkurs zorganizowany został w związku z świętem Halloween, a w przygotowaniu projektu dzieci wykorzystały między innymi przyniesione z domu „zabawne dynie”.  Bardzo dziękujemy mamie Filipa za ciekawą formę współpracy. Zapraszamy na kolejne spotkanie !

p. Sylwia

wydarzenia

wydarzenia

 

„TYGRYSKI” NA ZAJĘCIACH „ZACZAROWANY ŚWIAT PRZYRODY”

 

29.10.2018r. nasze 6 latki odwiedziły katowicki Pałac Młodzieży i wzięły udział w zajęciach pt. „Życie w wodzie”. Miały okazję zobaczyć przez lupę powiększone zwierzęta i rośliny żyjące w wodzie. Na polecenie pani prowadzącej zajęcia odnajdywały wskazane rybki w akwarium, co poszło im niesamowicie sprawnie. „Tygryski” podzielone na dwie grupy musiały posegregować ilustracje zwierząt na wodne i lądowe. Następnie  podczas zajęć z orgiami własnoręcznie wykonały czarownice latające na miotle.

Dzieci aktywnie i chętnie brały udział w zajęciach, które były niezwykle ważne dla naszych przedszkolaków ponieważ jak mówi przysłowie chińskie:

Mogę zapomnieć, o czym usłyszałem,

albo zachować w pamięci to, co zobaczyłem.

To, co zrobiłem, mogę zrozumieć.”

I to pozostanie mi na zawsze !!!

 

                                                                                                       p. Kasia

uwaga

UWAGA DRODZY RODZICE!!!!!!

 

Informujemy, iż w naszym Przedszkolu dzieci chorują na OSPĘ WIETRZNĄ.

Prosimy Rodziców o ostrożność oraz informację o ewentualnym zarażeniu.

 

Poniżej zamieszczamy opis tej choroby.

Objawy ospy wietrznej u dziecka pojawiają się do dwóch tygodni od kontaktu z osobą chorą. Zanim na ciele dziecka pojawi się wysypka, zwykle czuje się ono źle przez kilka dni, a początkowe objawy mogą wskazywać na przeziębienie. Dziecko może mieć gorączkę ( 37 °C - 40 ° C), marudzić, mieć katar. Wysypka przy ospie wietrznej najpierw pojawia się zwykle na tułowiu, by z czasem rozprzestrzenić się na całe ciało- krostki pojawiają się również na nosie czy buzi. Początkowo wysypka przybiera postać czerwonych rozlanych plam, by dość szybko zamienić się w wypukłe krostki wypełnione płynem surowiczym

 

Przypominamy również, że Rodzice/ opiekunowie prawni dziecka, po przebytej chorobie zakaźnej , zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia od lekarza rodzinnego, że dziecko jest po zakończeniu leczenia, nie jest chore i nie jest możliwym źródłem zarażenia dla innych wychowanków przedszkola

 

 

kalendarium

kalendarium

KALENDARIUM – LISTOPAD

 

6 (wtorek) – „TYGRYSKI” – udział w świętowaniu 100 –LECIA NIEPODLEGŁOŚCI w Szkole Podstawowej Nr5

 

9 (piątek)  – uczczenie 100 –lecia NIEPODLEGŁOŚCI w przedszkolu. O godzinie 11.11 odbędzie się wspólne odśpiewanie przez dzieci i pracowników przedszkola hymnu państwowego.  Prosimy Rodziców o ubranie dzieci w strój galowy.

 

13.11 (wtorek) – „KANGURKI” – ZAJĘCIA OTWARTE  z rodzicami.

 

14.11 (środa)„POMAGAMY MISIOM” – spotkanie wszystkich dzieci z Ratownikiem Medycznym. Prosimy aby w tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola MISIA.

 

14.11 (środa) – „KRÓLICZKI”  - wycieczka do BIBLIOTEKI Nr 32

 

21.11 (środa)  – „TYGRYSKI” – wycieczka do BIBLIOTEKI Nr 32

 

21.11 (środa) - godz. 12.30 teatrzyk "Legenda o smoku wawelskim"

 

23.11 (piątek)  – ŚWIĘTO MISIA w przedszkolu. Prosimy aby w tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola MISIA.

 

26.11 (poniedziałek)  – „KRÓLICZKI” – wycieczka do SALI ZABAW „Safari” w Rudzie Śl.

 

26.11 (poniedziałek) – „TYGRYSKI” – wycieczka do PAŁACU MŁODZIEŻY na zajęcia „Świat przyrody”

 

30.11 (piątek) – „KANGURKI”, „KRÓLICZKI” – wycieczka do IZBY PAMIĘCI KOPALNI WUJEK

kangurki

kangurki

 

JESIENNE ZABAWY W KANGURKACH


Tegoroczna, jesienna pogoda rozpieszczała nas w tym roku bardzo długo. W Kangurkach sprzyjało to wielu badawczym zabawom.  „Jesienne dary”, które dzieci zbierały podczas spacerów z rodzicami, a potem przyniosły do przedszkola, goszczą w naszym kąciku przyrody. Dzieci niemalże codziennie bawią się kasztanami i żołędziami – przeliczają je, wykorzystują do masażyków ciała. Kolorowe liście służą do zabaw muzycznych i plastycznych. Trzeba dodać, że niektóre jesienne dary, dzieci same znalazły w Parku Kościuszki, podczas spaceru z całą grupą. To tam również miały okazję  poobserwować zachowanie wiewiórki oraz ptaków: srok i wróbli. Podczas zabawy w „detektywów” odszukały niektóre drzewa tj. brzoza, dąb, klon. Nie bez znaczenia w odkrywaniu świata przyrody są częste pobyty dzieci w ogrodzie przedszkolnym. To tu, oprócz niezwykle ważnych zabaw ruchowych, dzieci obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie o każdej porze roku – również jesienią.  Wszystkie te działania przyczyniają się do pobudzania u dzieci zainteresowania otaczającym światem. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

 

p. Asia

Wygenerowano w sekund: 0.03
535,751 unikalne wizyty