Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

07-11-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

03-10-2018
dodano cele na miesiąc październik w zakładkach GRUPY DZIECI

30-09-2018
zaktualizowano zakładkę - OPŁATY

23-04-2018
dodano: PODZIĘKOWANIA RODZICOM

04-04-2018
dodano:JADŁOSPIS - KWIECIEŃ

MP12 Info Panel

 

dzień praw dziecka

dzień praw dziecka

OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRAW  DZIECKA

          20 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.Dzieci z grupy „Tygryski” i „Króliczki” poprzez pokaz multimedialny „Lekcje z Januszem Korczakiem” połączony z zabawą przy piosence, zapoznały się z wybranymi prawami dziecka.

          Przedszkolacy razem z bohaterem filmu, czarnoskórym chłopcem o imieniu Diego, uświadomiły sobie, że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw (m.in. prawo do imienia i nazwiska, prawo do życia bez przemocy, prawo do tajemnicy i prywatności, prawo do zabawy i nauki), a obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opiekować się nimi. Wszystko po to, aby pokazać dzieciom, że wszyscy jesteśmy tacy sami i posiadamy takie same prawa!!!Dopełnieniem działań w tym dniu, była wystawa prac plastycznych nt. „Mam prawo do…” wykonanych przez dzieci i zaprezentowanych w holu przedszkola.

           Taki dzień jest także okazją do tego, aby również dorośli nigdy nie zapominali o prawach dzieci. 

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Więc dawajcie przykłady, aby dzieci się śmiały!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: TYGRYSKI    I    KRÓLICZKI

p. Renata                                

kalendarium

kalendarium

 

KALENDARIUM – GRUDZIEŃ


1 GRUDNIA – o godz. 14.00 „Króliczki” i „Tygryski”  spotkają się z GÓRNIKAMI w Izbie Pamięci Kopalni Wujek. Powrót dzieci do przedszkola o godz. 15.00.

  

4 GRUDNIA – po śniadaniu „BARBÓRKA” w przedszkolu. Spotkanie wszystkich dzieci z zaproszonymi górnikami.

  

5 GRUDNIA – „MIKOŁAJKI” -   przedszkolaki z starszych grup: „Kangurków”, „Króliczków” i „Tygrysków” pojadą do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach na spotkanie z „Św. Mikołajem”

„Kangurki” będą w tym dniu miały śniadanie przed godz.8.00 ponieważ spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Żorach,natomiast „Króliczki” i „Tygryski” pojadą na godz. 11.00. Obiad dla starszych grup w przedszkolu ok. 13.00.

„Kubusie” spotkają się z Mikołajem  w tym dniu w swojej sali.

Prezenty, które będą wręczane naszym dzieciom przez  Mikołaja zostaną zakupione przez Radę Rodziców. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW  NA SPOTKANIA WIGILIJNE  W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH :

13 GRUDNIAKUBUSIE godz. 15.00 ,   KRÓLICZKI godz. 15.30

14 GRUDNIAKANGURKI godz. 15.00

15 GRUDNIATYGRYSKI godz. 15.30 

18 GRUDNIA WIGILIA PRZEDSZKOLNA –  po śniadaniu jasełkowe  spotkanie dzieci z pracownikami przedszkola.

 

króliczki

króliczki

WARSZTAT W  PRACOWNI  CERAMIKI I  SZKŁA  ARTYSTYCZNEGO – „KRÓLICZKI”

 

W dniu:  13 listopada 2017r. dzieci z grupy: „Króliczki”  aktywnie uczestniczyły w warsztatach artystycznych: „Abecadło ceramiki, szklane przedszkole”,   organizowanych przez Pałac Młodzieży  w Katowicach.

Przedszkolaki pod cennym okiem pań poznawały właściwości gliny, a przy tym dobrze się bawiły. Dowiedziały się; jakim bogactwem jest glina i jaką drogę musi przejść kawałek materiału, by stać się przydatnym przedmiotem. Przedszkolaków czekało nie lada wyzwanie – ulepić z gliny świąteczną miseczkę. Radość była wielka! Dzieci uczyły się lepienia i zdobienia różnymi narzędziami.

W drugiej części zajęć przedszkolaki doświadczały, jak w przyjemny i atrakcyjny sposób można wyczarować na szkle przepiękne gwiazdki, posługując się farbami żelowymi.

Dzieci stworzyły „dzieła”, które sprawiły im radość i dodały wiary we własne możliwości. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej. 

Pani Katarzynie – mamie Emiliki serdecznie dziękujemy za pomoc podczas  wycieczki !!!

                                                                                                                       p. Kasia

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: KRÓLICZKI

konkurs plastyczny

konkurs plastyczny

Serdecznie  zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami 

 do udziału w konkursie plastycznym:  ,,Kartka Bożonarodzeniowa”

 

1. Cele konkursu:

    * Rozwijanie wyobraźni i kreatywności z wykorzystaniem różnych technik

       plastycznych;

    * Przybliżenie dzieciom tradycji  Świąt Bożego Narodzenia

    * Stwarzanie nastroju świątecznego oraz okazji do twórczej zabawy;

 

2. Zasady uczestnictwa...

    

kubusie

kubusie

 

PAŹDZIERNIK W "KUBUSIACH"

 

Z dumą informujemy, że 20 października, dzieci z grupy KUBUSIE oficjalnie zostały PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKÓW. Podczas uroczystości z rodzicami dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie a także muzyczne. Wszystkim dzielnym przedszkolakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i książki.

W październikowe dni dzieci z grupy „Kubusie” poznawały świat owoców i warzyw. Poprzez organizowane zabawy, dzieci uczyły się prawidłowego nazewnictwa, oglądały, poznawały zapachy, dotykały a przede wszystkim smakowały różnych owoców i warzyw. Dzieci odwiedziły także warzywniak w pobliżu przedszkola, a także z pomocą pań przygotowały sok jabłkowo – marchewkowy, który wszystkim smakował. Celem wszystkich działań było zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych produktów jakimi są owoce i warzywa.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć „KUBUSIE”.

p. Asia

w pracowni ceramicznej

w pracowni ceramicznej

"TYGRYSKI"  - warsztaty  w  pracowni  ceramicznej


           24 października przedszkolaki z grupy „Tygryski” odwiedziły pracownię ceramiczną w Pałacu Młodzieży. Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych: „Abecadło ceramiki, szklane przedszkole”. Warsztaty ceramiczne pozwalają dzieciom na kontakt z materią, jaka jest glina.Rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim są wspaniałą zabawą i sprawiają dzieciom autentyczną frajdę!

Zadaniem dzieci było wykonać z gliny ozdobny kafelek. Efekty zobaczymy, po wypaleniu prac w piecu.

 

Pracownia to miejsce, gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają i stają się pięknymi wytworami.

p. Renata

króliczki

króliczki

 

              „JESIENNE ZAPRAWY”- GRUPA „KRÓLICZKÓW”

 

   W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy „Króliczków” zajmowały się tematyką związaną z jesiennymi przetworami, dlatego postanowiliśmy zrobić pyszny sok marchewkowo - jabłkowy. Wszyscy dobrze wiemy jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Dzieci dzielnie pomagały wrzucając marchewki i jabłka do maszyny, a później ze smakiem wypiły zdrowy i świeży napój.

Na zajęciach rozmawialiśmy  także o zaprawach, które następnie z zaangażowaniem je przygotowaliśmy. Po części teoretycznej, wszyscy zabrali się ochoczo do pracy, nie zapominając oczywiście o dokładnym umyciu rąk. Kroiliśmy warzywa (paprykę, ogórki, marchewkę, bakłażany, pieczarki) w plasterki. Następnie włożyliśmy je do słoików. Później zalaliśmy je wcześniej przygotowaną zalewą. Następnie zanieśliśmy je do naszej przedszkolnej kuchni gdzie przygotowane przetwory pani kucharka włożyła do dużego garnka, aby je zapasteryzować. Nasze zaprawy znalazły na razie miejsce w kąciku przyrody, a zimą ze smakiem je skonsumujemy. 

zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ - KRÓLICZKI

p. Kasia

Wygenerowano w sekund: 0.03
439,679 unikalne wizyty